14 июля, 2024 2:26
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Поки у нас є такий північний сусід, шантаж газом та вугіллям триватиме, Україні потрібна цілковита енергонезалежність – Вітренко

«У світі є енергетична криза, рекордно високі ціни. Наприклад, ціна на газ за останній рік зросла в сім разів. Я в енергетиці вже понад 20 років і такого не пам’ятаю, зростають ціни і на вугілля. Але не дивлячись на постійні прогнози щодо катастрофи, в Україні зараз усе працює, опалювальний сезон у більшості випадків почався вчасно, затримки були пов’язані з тим, що приватні постачальники не виконували своїх зобов’язань, однак є «Нафтогаз України» для того, щоб у таких ситуаціях рятувати країну», – сказав він.

Голова «Нафтогазу» оцінив можливі ризики опалювального сезону та розповів, що, на його думку, треба зробити, щоб їх уникнути.

«Якщо у лютому [2022 року] в Україні два тижні буде по 15 градусів морозу, то дійсно будуть проблеми. Але такі ж проблеми були і три роки тому, і 10 років тому. Немає таких енергетичних систем у світі, які б проєктувалися так, щоб не було ніяких проблем. Для цього потрібні нереальні запаси газу, це занадто дорого. Навіть найбагатші країни світу не можуть дозволити собі такої розкоші. Зараз у нас запасів газу у сховищах більше, ніж зазвичай. Але поки у нас є такий північний сусід, він буде нас [Україну] шантажувати газом, вугіллям і так далі. Для цього Україні потрібно ставати дійсно енергонезалежною, потрібно не імпортувати ні вугілля, ні газу, ні нафтопродуктів. Для цього потрібно радикально підвищувати рівень енергоефективності», – додав Вітренко.

Контекст:

З осені 2015-го Україна не імпортує природного газу за контрактом із «Газпромом», закуповуючи газ на своєму західному кордоні.

Створений 2019 року український оператор ГТС підписав кілька договорів з операторами суміжних країн, зокрема Молдови, Словаччини та Польщі. За даними НАК «Нафтогаз», газ до України імпортує приблизно 80 компаній.

АТ «Укргазвидобування», 100% якого належить «Нафтогазу», 2020 року скоротило валовий видобуток газу на 5% (на 0,659 млрд м³) порівняно із 2019 роком. У січні – вересні 2021 року підприємство скоротило валовий видобуток газу на 4,8% (на 0,517 млрд м³) порівняно з аналогічним періодом 2020 року – до 10,204 млрд м³, зазначає «Інтерфакс-Україна».

«Укргазвидобування» у вересні 2021 року скоротило відставання у видобутку природного газу порівняно з аналогічним періодом минулого року. Протягом дев’яти місяців 2021 року держкомпанія видобула 10,2 млрд м³ природного газу, заявляла її пресслужба 5 жовтня.

20 жовтня 2021 року Вітренко заявив, що Україна може повністю забезпечити себе газом та відмовитися від його імпорту. Цієї мети, на думку Вітренка, можна досягти протягом п’яти років.

Щоб Україна експортувала газ, населенню країни потрібно його заощаджувати, сказав Вітренко. «Якщо Україна споживала б на душу населення, як у ЄС, то ми взагалі не імпортували б, а експортували», – наголосив він.

Проверьте

В Украине за сутки сделали более 100 тыс. прививок от коронавируса, больше всего – в Харьковской области

«За прошедшие сутки в Украине против COVID-19 было привито 102 580 человек. Из них вакцинированы …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *