29 марта, 2022 1:22

Половину коштів українського фонду боротьби з COVID-19 уже витратили – міністр фінансів

В Україні зі створеного для боротьби з коронавірусом фонду витратили майже половину. Про це міністр фінансів Сергій Марченко заявив в інтерв’ю «РБК-Україна».

Марченко розповів, що у Міжнародного валютного фонду є питання до витрачених на боротьбу з коронавірусом коштів. Сам міністр вважає, що в умовах швидкого проведення закупівель можливі зловживання.

«Із 65 млрд грн на сьогодні прийнято рішень на 27 млрд на безповоротній підставі. На поворотній – приблизно 1,3 млрд грн», – розповів він.

Марченко зазначив, що МВФ хотів, щоб аудит провели чотири найбільші у світі компанії, які надають аудиторські та консалтингові послуги: Deloitte, PricewaterhouseCoopers, Ernst & Young, KPMG, але в Мінфіні запропонували Держаудитслужбу.

«Ми вже зробили кілька кроків для того, щоб показати прозорість. За ініціативою Мінфіну прийняли постанову Кабміну, яка розкриває бенефіціарних власників по закупівлях фонду під COVID-19. Думаю, ми і далі будемо впроваджувати такого роду елементи», – додав він.

13 квітня Верховна Рада України внесла зміни в закон України про державний бюджет України на 2020 рік і створила фонд боротьби з коронавірусом у розмірі 64,7 млрд грн (у поданому в березні проєкті закону на це пропонували виділити 97,1 млрд грн).

22 квітня Кабінет Міністрів України затвердив порядок використання коштів фонду. Гроші з фонду було вирішено спрямувати на допомогу громадянам у зв’язку з пандемією та на одноразову допомогу членам сімей працівників закладів охорони здоров’я, які померли від COVID-19.

Спалах коронавірусної інфекції COVID19 винк наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 6,17 млн, із них понад 2,64 млн одужало, а 372 тис. померли.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *