Це випливає з його повідомлення про суттєві зміни у майновому становищі, яке оприлюднили на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції 6 січня.
У цей час, як повідомляв сам експрезидент, він уже перебував у закордонній поїздці, з якої має намір повернутися 17 січня.
Контекст:
20 грудня Порошенка повідомили про підозру у держзраді та сприянні діяльності терористичних організацій у справі про постачання вугілля з ОРДЛО у 2014–2015 роках. Його адвокат говорив, що підозру «засунули у щілину хвіртки». За три дні до цього Порошенку намагалися вручити повістку про виклик до Державного бюро розслідувань у цій справі, але він сів у автомобіль і поїхав, а пізніше того самого дня вилетів із України.
«Порошенко категорично відкидає звинувачення з боку влади і вважає їх класичним взірцем сфабрикованих, політично вмотивованих справ і чорного піару проти політичних опонентів», – заявили у партії «Європейська солідарність».
21 грудня Порошенко записав відеозвернення, в якому пообіцяв «не надати Офісу президента подарунка» та повернутися в Україну у січні.
Інтереси Порошенка у межах цього та інших справ представляють адвокати Ігор Головань та Ілля Новіков.
У межах цієї справи 8 жовтня нардепа, лідера політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука повідомили про підозру у держзраді та підтримці тероризму.
За даними слідства, за час існування схеми терористів «ДНР» і «ЛНР» профінансували на понад 200 млн грн. Генпрокурорка Ірина Венедіктова повідомляла, що у справі фігурують ексрадник міністра енергетики Сергій Кузяра, а також «вищі посадові особи країни, Нацбанку тощо, керівники проросійських терористів на окупованих територіях, представники влади РФ».
Наприкінці листопада 2021 року суд дозволив затримати в межах цієї справи як підозрюваного колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина.