29 июня, 2024 11:37
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Позов "ПриватБанку" на $5,5 млрд. Коломойського та Боголюбова кличуть у суд на Кіпрі

Про це проінформувала пресслужба «ПриватБанку».

Повідомлення стосується позову «ПриватБанку» до його колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, а також колишнього топменеджера банку Тимура Новікова та кіпрських компаній PrimeCap Cyprus Limited та Duxton Holdings Limited, які, за даними «ПриватБанку», пов’язані з бізнесменом.

Предмет позову – відшкодування збитків у розмірі $5,5 млрд «у зв’язку з двома категоріями незаконних фінансових операцій, які мають усі ознаки шахрайства і відмивання коштів та які було реалізовао під керівництвом Коломойського та Боголюбова за сприяння інших відповідачів», ідеться у релізі банку.

Публікація повідомлення адвокатів у газетах, згідно з кіпрськими законами, є доказом того, що відповідачам вручили позов, уточнили у банку й опублікували відповідні знімки газет.

В оголошенні зазначено, що згідно з наказом суду від 15 червня 2021 року, якщо Коломойський та інші відповідачі не нададуть повідомлення про участь у справі протягом 30 днів із моменту публікації оголошення, розгляд справи відбуватиметься за відсутності відповідачів.

Цей позов «ПриватБанк» подав на початку 2020 року до Окружного суду міста Лімасол.

Центр дослідження корупції та організованої злочинності OCCRP 19 квітня 2019 року опублікував дані розслідування, згідно з яким Коломойський і Боголюбов могли вивести $5,5 млрд із «ПриватБанку» перед його націоналізацією через філію на Кіпрі. Ексгенпрокурор Руслан Рябошапка в березні 2021 року говорив, що в одному з проваджень «ПриватБанку» є епізод про виведення $5,5 млрд, але його «фактично заблокували».

Контекст:

«ПриватБанк» – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року. Україна докапіталізувала банк на 155 млрд. грн.

Із червня 2017 року Генпрокуратура веде розслідування щодо фінустанови. За даними слідства, із 20 жовтня до 22 листопада 2016 року, перед націоналізацією, «ПриватБанк» видав 36 юрособам кредитів на строк від восьми до 10 років за ставкою 10,5% річних на загальну суму 126,9 млрд грн. Ці кошти не затрималися на рахунках дебіторів, їх одразу було переведено як погашення кредитів 193 юридичних осіб.

Із того самого року Україна позивається до колишніх власників «ПриватБанку», які оскаржують його націоналізацію. 2019 року суд визнав її незаконною. НБУ це рішення оскаржив. Судові розгляди тривають.

У грудні 2017 року «ПриватБанк» подав до суду на своїх колишніх власників. Позивачі стверджували, що бізнесмени вивели з банку приблизно $2 млрд, провівши низку незаконних операцій.

19 грудня Лондонський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського та Боголюбова і шести компаній, які їм, імовірно, належать або є під їхнім контролем.

Наприкінці 2019 року «ПриватБанк» ініціював судове провадження в Ізраїлі. Сума позову становить $600 млн. Повідомлення про вручення позову також публікували в газеті – у серпні 2021 року.

У липні 2021 року газета Kyiv Post повідомила, що поліція Ізраїлю розпочала розслідування справи про шахрайство, в якій нібито фігурує Коломойський.

Держсекретар США Ентоні Блінкен 5 березня 2021 року оголосив про санкції Сполучених Штатів проти Коломойського «у зв’язку з його причетністю до великої корупції». Коломойському, його дружині та дітям заборонено в’їзд до США.

Міністерство юстиції США у серпні 2020 року подало проти Коломойського та іншого українського бізнесмена Боголюбова два цивільні позови, в яких обвинуватило бізнесменів у відмиванні коштів «ПриватБанку». Мін’юст вимагає конфіскації об’єктів нерухомості, які вони придбали на території Сполучених Штатів. Оцінна вартість нерухомості, яку хочуть конфіскувати, приблизно $70 млн.

Коломойський заперечував обвинувачення мін’юсту США у відмиванні грошей «ПриватБанку». «Усі інвестиції у США було зроблено із власних коштів, отриманих у 20072008 роках за угодою з компанією «Євраз», та з доходів інших бізнесів, які зберігали у «ПриватБанку», говорив бізнесмен.

Проверьте

Керівник "Гарантованого покупця" Уліда понесе кримінальну відповідальність за порушення у використанні коштів "зелених" інвесторів – юрист

«Антимонопольний комітет України відповідно до ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про захист економічної конкуренції» має …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *