«Проінструктувати президента LaGeo, нашої державної геотермальної електричної компанії, презентувати план пропозиції об’єктів для добування біткоінів із використанням дешевої, 100-відсотково чистої поновної і з нульовим викидом енергії з наших вулканів», – розповів Букеле.
За його словами, інженери вже працюють над новою свердловиною, яка має забезпечувати вироблення приблизно 95 МВт завдяки 100-відсотково чистій геотермальній енергії вулканів.
«Починаємо проєктувати навколо неї повноцінний хаб для майнінгу біткоінів», – написав президент.
Контекст:
У звіті LaGeo за січень минулого року зазначено, що 20% електроенергії, яку використовує Сальвадор, виробляють на геотермальних джерелах. Компанія має ресурсний потенціал 644 МВт, проте наразі використовує лише його третину.
Сальвадор 9 червня став першою країною у світі, де біткоін визнали офіційним платіжним засобом. Букеле говорив, що біткоін має ринкову капіталізацію $680 млрд. За його словами, якщо 1% цих коштів інвестувати в Сальвадор, це збільшить ВВП країни на 25%.
За даними Reuters, економіка Сальвадору дуже залежить від грошей, які надсилають сальвадорці з-за кордону. У 2019 році грошові перекази у країну становили майже $6 млрд, або приблизно п’яту частину ВВП, що є одним із найвищих показників у світі. Перехід на цифрову валюту дасть змогу уникнути високих податкових зборів, пов’язаних зі щомісячним надсиланням грошей додому.