«Усього десять днів тому «Укренерго» вийшла на міжнародні фінансові ринки, щоб випустити облігації з українською державною гарантією, наданою спеціально для вирішення платіжної кризи у секторі відновлюваної енергетики… Якщо виручені кошти не будуть використовуватися для цілей, передбачених контрактом та законом, це буде являти собою відкрите та кричуще шахрайство з боку уряду України на фінансових ринках», – заявив Дейтц.
VR Capital Group – один із найбільших західних інвесторів на українському ринку облігацій.
Elementum Energy – найбільший західний інвестор в українському секторі відновлюваної енергетики.
Контекст:
Напередодні стало відомо, що Кабмін звільнив керівника держпідприємства «Гарантований покупець» Костянтина Петриковця. У ДП заявили, що причиною звільнення стала відмова керівника зупинити виплату держпідприємством боргів перед виробниками електроенергії з поновних джерел.
У Кабміні заявили, що звільнення Петриковця пов’язане з його непрофесіоналізмом та завданням підприємству збитків.
Петриковець звернувся до Національного антикорупційного бюро з проханням розслідувати факти тиску на держпідприємство.
«Укренерго» залучило $825 млн цільових єврооблігацій для розрахунку із «зеленими» інвесторами. Європейський банк реконструкції та розвитку інвестує в облігації НЕК «Укренерго» $75 млн для того, щоб компанія спромоглася виплатити борги виробникам електроенергії з поновних джерел, про це банк повідомив на своєму офіційному сайті 3 листопада.
«Європейський банк реконструкції та розвитку інвестує $75 млн в облігації на $825 млн, пов’язані зі стійким розвитком і випущені НЕК «Укренерго» задля врегулювання платіжної кризи, яка охопила сектор поновної енергетики країни. Це перша облігація з прив’язкою до сталого розвитку, випущена українською компанією, і участь ЄБРР як основного інвестора забезпечила комфорт іншим інституційним інвесторам, ще більше розширивши участь на ринку», – наголосили в ЄБРР.
Агентство «Інтерфакс-Україна» зазначало з посиланням на дані ДП «Гарантований покупець», яке одержує від «Укренерго» компенсацію різниці між «зеленим» тарифом та ринковою ціною е/е в межах спеціальних зобов’язань, що станом на 25 жовтня 2021 року рівень розрахунків із ПДЕ-генерацією за минулий рік становив у середньому 69%.