Про це 26 листопада під час робочої поїздки до Луганської області повідомив прем’єр-міністр Денис Шмігаль, написала пресслужба Кабміну.
«Майже 4 тис. сімей наступного року мають бути забезпечені житлом за рахунок держави. Крім того, уже наприкінці цього року повинна розпочати роботу «Українська фінансова житлова компанія», яка покликана акумулювати кошти та забезпечити за лізинговими схемами житло для бюджетників, зокрема внутрішньо переміщених осіб: учителів, лікарів, військових», – наголосив прем’єр.
За його словами, для цього Україна залучить приблизно 20 млрд грн під державні гарантії.
12% внутрішньо переміщених осіб в Україні мають власне житло. Про це віцепрем’єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила 17 листопада.
Вона наголосила, що для забезпечення житлом усіх переселенців «бюджету країни не вистачить».
Контекст:
Відразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.
Ці події призвели до переселення частини жителів Криму, Донецької та Луганської областей до інших регіонів.
У листопаді 2020 року на той момент заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Голованчук заявила в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна», що приблизно половина українців, офіційно зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, насправді мешкає на окупованій території. Вона уточнювала, що реально на підконтрольну українській владі територію виїхало та живе там приблизно 700–800 тис. людей.
У жовтні 2021 року Шмигаль говорив про 1,4 млн внутрішніх переселенців.