27 апреля, 2024 13:27
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Принесе до держбюджету приблизно 3 млрд грн. Мінкульт України підтримав введення "податку на Google"

«Цього тижня Верховна Рада розгляне законопроєкт №4184, який ще називають «податком на Google». Його платитимуть іноземні компанії, які надають електронні послуги в інтернеті, їхні представництва. Міністерство культури та інформаційної політики підтримує позитивний розгляд, адже нововведення принесе до держбюджету України приблизно 3 млрд грн на рік», – зазначив міністр.

Верховна Рада на засіданні 17 лютого в першому читанні ухвалила проєкт закону №4184, який передбачає внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування іноземних компаній, які продають українцям електронні послуги.

Голова Виконавчого комітету реформ України Михайло Саакашвілі 8 квітня заявив, що законопроєкт про «податок на Google» – це шкідництво в чистому вигляді.

Контекст:

У листопаді 2019 року в партії «Слуга народу» повідомили, що готують законопроєкт про реєстрацію в Україні соцмереж та інтернет-сервісів.

У грудні 2019 року в Раду внесли законопроєкт №2634, автором якого є народний депутат від «Слуги народу» Данило Гетманцев. Видання «Бізнес.Цензор» яке проаналізувало проект, дійшло висновку, що введення ПДВ на послуги великих міжнародних корпорацій, таких як Google, YouTube, Apple, Facebook, Netflix та інші, призведе до подорожчання електронних сервісів на 20 відсоткових пунктів.

Інститут масової інформації заявив, що автори ідеї обкласти податком доходи великих транснаціональних електронних корпорацій орієнтуються не на європейський, а на російський досвід.

В інтерв’ю виданню «ГОРДОН» у лютому 2020 року Гетманцев висловив здивування шквалом критики, який налетів на нього у зв’язку з ініціативою введення ПДВ на електронні послуги, що надають найбільші світові компанії Google, YouTube, Facebook та інші. Він говорив, що введення 20-відсоткового податку не означає автоматичного подорожчання електронних послуг.

У лютому 2021-го Гетманцев пояснив, що міжнародні ІТ-компанії – нерезиденти, такі як Google, Facebook і Netflix, зобов’яжуть платити податок на додану вартість (ПДВ) із тих електронних послуг, які вони продають українцям. За його словами, компанії не заперечують проти сплати податку.

Проверьте

Росія не має наміру відмовлятися від транзиту газу в Європу через Україну – Кремль

За словами Пєскова, Росія й Україна підписали договір про транзит газу в Європу. Угода залишиться …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *