22 июня, 2024 13:41
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Прямий контракт із "Газпромом" на нібито дешевий газ – це 100% пастка – Міненерго України

За його словами, закупівля газу з РФ – не той шлях, яким Україна має йти.

«Завжди буде спокуса укласти контракт, нібито дешевий газ, усе добре, усе стабільно… Знову не займатися своїм видобутком, його збільшенням, знову не займатися енергоефективністю і знову чекати, коли фактично ми будемо 100% залежні від РФ, – сказав Немчинов. – Прямий контракт із «Газпромом» на нібито дешевий газ – це 100% пастка».

Насамперед Україна має наростити видобуток власного природного газу, додав заступник міністра.

«У нас є час, у нас є поклади, ми укладаємо угоди про розподіл продукції, ми залучаємо інвесторів, у нас є можливість нарощувати видобуток, можливо, на 10%, можливо, на 5% на рік, але цього буде достатньо, якщо ми паралельно будемо працювати над нашою енергоефективністю, над скороченням неефективного споживання природного газу, коли втрати у мережах Теплокомуненерго сягають 40%», – зазначив Немчинов.

Він наголосив, що на сьогодні Україна має «енергодефіцитний і фактично імпортозалежний» баланс щодо природного газу. На думку Немчинова, за 45 років його можна зробити «нульовим».

«Тобто видобувати рівно стільки, скільки споживаємо. Тобто скоротити споживання за рахунок енергоефективності і збільшити власний видобуток»,  резюмував Немчинов.

Контекст:

З осені 2015-го Україна не імпортує природного газу за контрактом із «Газпромом», закуповуючи газ на своєму західному кордоні.

20 жовтня голова «Нафтогазу» Юрій Вітренко повідомив, що компанія планує збільшити видобуток природного газу протягом найближчих 10 років в 1,8 раза  з поточних приблизно 13 млрд м³ до 24 млрд м³.

АТ «Укргазвидобування», 100% якого належить «Нафтогазу», за січень – вересень 2021 року видобуло 10,2 млрд м³ природного газу.

У «Нафтогазі» розповіли, що за час минулого опалювального сезону (із жовтня 2020 року) з ПСГ України відібрали 13,2 млрд м³ і там залишилося ще 15,1 млрд м³.

Вітренко говорив, що в Україні енергоефективність вдвічі нижча, ніж у країнах Східної Європи.

Проверьте

"Наш край": Плани Кабміну відмовитися від вугілля вбивають економіку та міжнародну репутацію України

«Україна зобов’язалася відмовитися від використання вугілля на державних теплових електростанціях до 2035 року. У 2020 …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *