19 марта, 2024 14:00
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Продовження експортного мита на металобрухт збереже 21,5 тис. робочих місць і створить приблизно 3,5 тис. нових – експерт

Якщо в Україні буде продовжено дію мит на експорт металобрухту, то це дасть змогу зберегти і створити тисячі робочих місць, заявив керівник Центру розвитку ринкової економіки CMD-Ukraine Ігор Гужва. Про це він сказав на нараді щодо функціонування металургійних підприємств і їх забезпечення металобрухтом у комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку, пише 23 лютого «Обозреватель».

«Якщо продовжується дія експортного мита на діючому рівні, то ми можемо говорити сміливо про збереження 21,5 тис. робочих місць та створення приблизно 3,5 тис. нових робочих місць. Ми можемо говорити про бюджетні надходження всіх рівнів від активізації, продовження ділової активності у ГМК на рівні 3 млрд грн інвестицій», – зазначив експерт.

За словами Гужви, протягом останніх кількох років приблизно 30 тис. робочих місць в Україні було збережено саме завдяки цьому миту, а бюджет отримав надходження в розмірі кількох мільярдів гривень.

«Економічний ефект дії цих заходів вражаючий. Окрім збереження робочих місць, вони забезпечили надходження від експортного мита більше ніж $1 млрд до бюджету. Ще 2,9 млрд грн надходжень до бюджетів усіх рівнів забезпечила активізація діяльності ГМК та суміжних галузей», – зазначив керівник Центру розвитку ринкової економіки CMD-Ukraine.

Він додав, що перероблення брухту дасть змогу реалізовувати «зелений» курс країни, оскільки виробляти сталь із металобрухту – екологічніший шлях, ніж переробляти для цього залізну руду.

«Кожна тонна повторно спожитого металобрухту економить 1,5 тонни викидів вуглекислого газу, майже 3 тонни залізної руди, вугілля і витрат електроенергії. Що це означає? Цілі сталого розвитку – це найбільший, глобальний екологічний тренд, який відбувається по всьому світу, починаючи з прийняття Паризької декларації», – резюмував експерт.

12 липня 2016 року Рада ухвалила закон, який встановлював ставки експортного мита в розмірі €30 за тонну строком на три роки, навесні 2018-го їх підвищили до 42, у лютому 2019-го – до 58. Експорт металобрухту під час постачань у ЄС проводять із митом 5 за тонну, зазначало агентство «Інтерфакс-Україна».

Дію експортного мита на брухт чорних металів в Україні потрібно продовжити ще на п’ять років, поки не нормалізується ситуація із забезпеченням цією сировиною українських металургійних підприємств, таку заяву зробив президент об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков.

Проверьте

Криза на енергоринку виникла з економічних причин – Вітренко

Причини недостатніх обсягів вугілля і порушення строків ремонтних кампаній на АЕС і ТЕС мають економічний …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *