Досудове розслідування не змогло встановити жодних збитків від дії формули «Роттердам плюс», повідомив старший прокурор групи прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Пономаренко на слуханнях у комітеті Верховної Ради з питань антикорупційної політики. Трансляцію комітет веде у своєму YouTube.
«Доказів для складання обвинувальних актів недостатньо. І це було викладено в моїй постанові, згідно з якою я ухвалив рішення про закриття справи, – сказав Пономаренко. – Немає чіткого встановлення збитків у кримінальному провадженні».
Він додав, що слідству не вдалося встановити також і постраждалих у цьому кримінальному провадженні.
«Підстав для заяви цивільного позову немає», – підкреслив прокурор.
28 серпня 2020 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про закриття справи «Роттердам плюс» у частині, що стосується підозрюваних, через відсутність достовірних і вичерпних доказів завдання збитків. 8 серпня спливав термін проведення розслідування, яке триває три з половиною роки, із березня 2017-го. Згідно із Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов’язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв’язку з відсутністю складу злочину.
Під час засідання Вищого антикорупційного суду 23 вересня прокурор САП заявив, що жодних доказів скоєння злочину в цій справі протягом трьох із половиною роки виявити не вдалося. Суд погодився, що справу потрібно закрити.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 18 листопада припинила всі провадження щодо оскарження рішення прокуратури закрити справу «Роттердам плюс» через відсутність складу злочину.