Протягом 10 місяців 2020 року населення України за комунальні послуги без урахування газопостачання та електроенергії оплатило 28,6 млрд грн, що становить 101,6%. Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад і територій України.
Упродовж аналогічного періоду минулого року громадяни сплатили 100,2% від нарахованої суми за споживання відповідних послуг.
«Звичайно, це не означає, що всі українці справно платять за спожиті послуги. Але це свідчить про те, що частина споживачів розраховується з боргами за попередні періоди. Приміром, за опалення за цей період було нараховано 24 млрд грн, а виплачено 27 млрд, що на рівні 112,2%. За опалення за січень – жовтень українці погасили боргів на 3 млрд грн, що є досить непоганим показником», – зазначила заступниця міністра розвитку громад і територій Наталія Хоцянівська.
У суму 28,6 млрд входять послуги теплопостачання, холодна і гаряча вода та водовідведення, вивезення побутових відходів, утримання будинків і прибудинкових територій. У Мінрегіоні кажуть, що на початок 2020 року заборгованість за ці послуги становила майже 30,5 млрд грн.
Хоцянівська спростувала інформацію про подорожчання комунальних послуг цього року на 57%.
«Твердження, що комуналка подорожчала на 57%, несправедливі. Такий аналіз даних Держкомстату щодо нарахованих сум за житлово-комунальні послуги є некоректним. Оскільки Держстат тільки із січня цього року ввів у свої дослідження розрахунки за електроенергію. Натомість такий показник не враховувався в даних за 2019 рік. Відповідно, бази для порівняння є різними, тому можна побачити таку різницю в даних», – зазначила заступниця міністра.
В інтерв’ю «Урядовому кур’єру» наприкінці червня Хоцянівська повідомила, що станом на 1 травня 2020 року загальний розмір заборгованості громадян України за комунальні послуги перевищив 63 млрд грн.