У міністерстві пояснили, що такі фінансові результати «Бориспіль» показав через карантинні обмеження, закриття пунктів пропуску через державний кордон України та майже повне припинення внутрішнього і міжнародного авіасполучення у другому кварталі 2020 року.
Згідно з фінансовим планом аеропорту, «Бориспіль» розглядав оптимістичний сценарій отримання річного доходу на суму 1,5 млрд грн, указало видання. У Мінінфраструктури на запитання про вжиті заходи для запобігання фінансовій кризі відповіли, що чиновники не втручаються в оперативну діяльність аеропорту.
За 2020 рік аеропорт суттєво оптимізував статті витрат, знизив експлуатаційні витрати до мінімального рівня і переглянув витрати на капітальні інвестиції, заявили в міністерстві.
Контекст:
Станом на серпень минулого року в «Борисполі» говорили про скорочення третини персоналу через брак фінансів і можливе банкрутство аеропорту. Такий стан колишній директор аеропорту Павло Рябікін пояснював карантином і обмеженням польотів.
Національне антикорупційне бюро в лютому цього року відзвітувало про завершення розслідування корупційної схеми незаконного розпорядження майном «Борисполя». За даними слідства, державі було завдано збитків на 16,5 млн грн.