«Фонд держмайна поставив переді мною і моєю командою п’ять основних KPI. Максимізувати доходи від продажу електроенергії, оптимізувати витрати, побудувати вертикально інтегровану компанію, налагодити ефективний ланцюжок постачань вугілля з державних шахт і підготувати компанію до приватизації в найкоротші терміни. Із завданнями ми справляємося – постачання вугілля налагоджені, доходи піднялися, витрати також оптимізуємо. Зараз займаємося побудовою вертикально інтегрованої компанії», – розповів Власенко.
За його словами, одним із головних напрямів стало оновлення стратегії реалізації електроенергії, яке забезпечило високу конкуренцію на аукціонах, а також значне зростання доходів компанії.
«Ми оновили стратегію торгів і тепер успішно працюємо на Українській енергетичній біржі. Відмовилися від практики продажу великих обсягів електроенергії за раз в одні руки. Тепер на аукціонах десятки компаній – часто це кінцеві споживачі, невеликі виробництва. Завдяки їхній конкуренції ціни на торгах зростають, а ми отримуємо більше виторгу», – пояснив керівник «Центренерго».
Це допомагає вчасно оплачувати відвантажене вугілля, яке зараз компанія отримує безпосередньо від державних шахт, зауважив він.
Власенко додав, що для енергосистеми України необхідними є балансувальні потужності теплових електростанцій «Центренерго».
«Балансуюча потужності затребувана, і з розвитком відновлюваної енергетики цей попит тільки підвищуватиметься. Що більше в Україні будується «зелених» електростанцій, то більше будуть затребувані ТЕС, щоб збалансувати перепади споживання і виробництва. У майбутньому це будуть «золоті кіловати», – переконаний він.
Керівник компанії вважає, що вже за дев’ять місяців 2021 року «Центренерго» майже повністю зможе компенсувати збитки від використання газу взимку і за підсумками року компанія має отримати прибуток.