2 июня, 2024 9:40
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Чому Захід має нам допомагати?" Клімкін прокоментував проєкт держбюджету України казкою про вовків

«На місці наших зарубіжних партнерів я б «заспокоївся» після перегляду проєкту нашого бюджету на 2022 рік. У сенсі військової допомоги. Звісно, висновки робити зарано, до затвердження ще багато всього. Однак за цим проєктом ми схожі на пастушка з відомої казки, який постійно каже «вовки, вовки», а потім йому вже ніхто не вірить, коли вовки реально з’явилися», – написав дипломат.

Він підкреслив, що Україна говорить про загрозу повномасштабного російського вторгнення, воєнного або гібридного, але майже не збільшує витрат на розроблення і виробництво озброєнь.

«Більш того, ми бачимо шантаж Росії шляхом розміщення зброї та нових підрозділів уздовж наших кордонів. Бачимо навчання «Захід 2021″, які є безпрецедентними за масштабом. Бачимо спроби проковтнути Білорусь і напівоточити Україну з трьох напрямків: із півдня, сходу та півночі. Бачимо масовану паспортизацію і вибори до російської Держдуми на окупованій території. Якщо цей проєкт бюджету є нашою відповіддю на ці загрози, то запитайте себе, а чому Захід має боротися за нас і нам допомагати, якщо ми самі собі не готові й – головне – не хочемо допомагати», – пояснив Клімкін.

За його словами, якщо Україна «не здатна і не хоче сформулювати відповідь на всі ці загрози», то для Заходу всі заяви з українського боку «виглядатимуть банальним блефом».

https://www.facebook.com/pavloklimkin.ua/posts/1528865197460831

Контекст:

15 вересня Кабінет Міністрів України затвердив і зареєстрував у парламенті проєкт держбюджету на 2022 рік.

Як сказав на засіданні Кабміну міністр фінансів Сергій Марченко, доходи передбачені на рівні 1,278 трлн грн, видатки – 1,466 трлн грн. Ці показники держбюджету відрізняються від даних, опублікованих на сайті Ради – у документі доходи держбюджету передбачено на рівні 1,267 трлн грн, видатки – 1,442 трлн грн.

Міністр оборони України Андрій Таран говорив 16 вересня, що в проєкті держбюджету передбачено рекордну суму на фінансування сектору безпеки та оборони України – 5,95% від ВВП, тоді як 2021 року цей показник становив 5,92%, а 2020-го – 5,45%.

У презентації проєкту держбюджету, опублікованій на сайті Міністерства фінансів, указано, що наступного року на сектор безпеки й оборони планують виділити 319,4 млрд грн. За інформацією глави Міноборони, крім бюджетних коштів, Україна отримає міжнародну допомогу від уряду Франції – 12,6 млрд грн, Великобританії – 6,7 млрд грн і США – 1,7 млрд грн.

Проверьте

В чем разница между матовой и глянцевой металлочерепицей – какая лучше?

Чтобы разобраться в отличиях продукции с практически идентичной структурой, нужно понимать функциональность ее слоев: металлический; …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *