13 июня, 2024 13:09
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Дефіцит газу у Європі – наслідок політики Єврокомісії". Путін заявив, що РФ готова збільшити постачання, але "Північним потоком – 2"

Він зазначив, що дефіцит газу у Європі виник через скорочення постачань зі США і країн Близького Сходу, водночас РФ обсяги постачань збільшила.

«Дефіцит на європейському ринку може становити приблизно 70 млрд м³. Це багато… Це рукотворний результат економічної політики Єврокомісії. Росія тут ні до чого. Росія, зокрема «Газпром», збільшила постачання на європейський ринок, «Газпром» – загалом на 8,7%», – заявив Путін.

За його словами, РФ може збільшити постачання газу до Європи – газопроводом «Північний потік – 2».

«Чи можливе зростання, ви запитуєте. Так, можливе. Ось «Північним потоком – 2″. Перша труба вже заповнена газом. Якщо завтра німецький регулятор надасть дозвіл на постачання – післязавтра розпочнуть постачання 17,5 млрд м³», – заявив Путін.

За словами глави Кремля, до кінця цього року завершать технологічну роботу щодо заповнення газом другої труби «Північного потоку – 2», загальним обсягом це 55 млрд м³.

«Щойно буде заповнено газом другу трубу і щойно дістанемо дозвіл німецького регулятора – наступного дня ми розпочнемо постачання», – підкреслив Путін.

Контекст:

«Північний потік – 2» має зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Його будівництво повністю завершено. 4 жовтня 2021 року «Газпром» повідомив, що почав заповнювати газом першу нитку газопроводу.

Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають трубопровід загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Адміністрація президента США Джо Байдена виступала проти будівництва газопроводу, однак наприкінці травня 2021 року глава Білого дому назвав «контрпродуктивним» із погляду відносин із Європою введення нових санкцій проти «Північного потоку – 2», оскільки газопровід «практично закінчено».

Німеччина і США 21 липня 2021 року повідомили, що уклали угоду щодо газопроводу «Північний потік – 2». Німеччина обіцяла, що застосує національні санкції проти Росії і закличе до ефективних заходів ЄС, якщо РФ і далі використовуватиме газ як інструмент тиску на інші країни або «здійснить подальші агресивні дії проти України».

Вищий земельний суд німецького Дюссельдорфа 25 серпня цього року зобов’язав оператора газопроводу бути незалежним від «Газпрому» і дотримуватися європейського законодавства. Гендиректор компанії «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) Сергій Макогон заявляв, що це «саме те, на чому наполягає Україна».

В ОГТСУ повідомили, що Nord Stream 2 AG, якою на 100% володіє російський «Газпром», 8 вересня подала заявку на сертифікацію як незалежного оператора системи передавання газопроводу «Північний потік – 2» у Федеральне мережеве агентство ФРН.

До процедури сертифікації допущено державну енергетичну компанію Польщі PGNiG і її німецьке дочірнє підприємство PGNiG Supply & Trading GmbH. Заявку на приєднання до процесу 15 жовтня подала НАК «Нафтогаз України», 20 жовтня – ОГТСУ.

Цього року на ринку газу в Європі фіксують дефіцит. Станом на 20 жовтня, за даними асоціації європейських операторів газової інфраструктури Gas Infrastructure Europe, газові сховища в ЄС і Великобританії заповнено приблизно на 77,24%. У попередні роки перед опалювальним сезоном європейські сховища було заповнено приблизно на 84%, зазначало агентство Reuters.

Поштовхом до зростання цін стали результати аукціону, на якому «Газпром» відмовився бронювати додаткові потужності для транзиту через Україну, писало агентство РБК.

Якщо на початку року ф’ючерси на газовому хабі TTF у Нідерландах коштували приблизно $250 за 1000 м³, то у вересні ціна на газ у Європі вперше в історії подолала позначку $1000, а 6 жовтня відновила історичний максимум – більше ніж $1900 за 1000 м³.

Проверьте

"Геополітична гра". Боррель назвав причину зростання цін на енергоносії в Європі

«Станом на сьогодні ми маємо велику геополітичну проблему, а саме ціни на енергоносії. Вони мають …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *