«Ті завдання, які ставить президент України, звичайно, є дорожньою мапою для уряду, для коаліції у Верховній Раді, і тому вони звичайно знаходять відображення в бюджеті. Тобто тут не потрібно прямої вказівки, достатньо меседжу від президента, що ті заходи мають бути забезпечені», – сказав він.
Глава Мінфіну зазначив, що попередньо «можуть бути дискусії, адже в цілому ті завдання, які ставить президент України – вони потім транслюються в бюджетні програми».
«Ми проговорюємо бюджет із президентом, і він активний учасник бюджетного процесу, він цікавиться, як забезпечена та чи інша сфера. Зокрема, збільшення заробітних плат медикам – це була ініціатива президента, і коли ми готували бюджет, ми вже готували бюджет із розумінням того, що цю сферу ми маємо забезпечити», – пояснив Марченко.
Контекст:
15 вересня Кабінет Міністрів затвердив та зареєстрував у Раді проєкт держбюджету України на 2022 рік. Доходи передбачено на рівні 1,278 трлн грн, видатки – 1,466 трлн грн. Граничний дефіцит знижено до 3,5% проти бюджету на 2021 рік.
Верховна Рада 2 грудня ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №6000 про державний бюджет на 2022 рік.