«ТЕС «ДТЕК Енерго» останні три місяці працює понад план, компенсуючи простій державних ТЕС та ТЕЦ. Саме завдяки надзусиллям енергетиків та шахтарів «ДТЕК Енерго» енергосистема продовжує функціонувати в умовах штучно створеної кризи в державній генерації. «ДТЕК Енерго», незважаючи на безпрецедентну кризу та рекордні ціни на енергоресурси, імпортувала у країну понад 300 тис. тонн вугілля, надавши безоплатну підтримку державним ТЕС. Найближчим часом компанія очікує ще на чотири партії вугілля зі США. У той час як держгенерація – нуль», – ідеться в заяві.
Звинувачення у зриві балансування у ДТЕК назвали спробою перекласти відповідальність за ситуацію в енергетиці.
«Компанія сприймає надумані звинувачення системного оператора як частину політичного тиску у відповідь на послідовну та принципову позицію щодо неприпустимості імпорту електроенергії з Росії та Білорусі, і це є спробою перекласти відповідальність за провальну енергетичну політику країни з державних чиновників на енергетиків та шахтарів», – підсумували у пресслужбі.
https://www.facebook.com/DTEKEnergo/posts/248652237288941
Контекст:
Ця заява стала відповіддю на новину, опубліковану «Укренерго» 2 листопада. У НЕК повідомили, що зробили запит на аварійну допомогу Білорусі для балансування енергосистеми, і серед причин ситуації назвали аварійність на ТЕС.
На засіданні 26 травня 2021 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила рішення закрити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі на чотири місяці – до 1 жовтня. Нацкомісія відмовилася обмежувати імпорт на весь рік, як вимагали народні депутати з міжфракційного об’єднання “Чиста енергія“, які долучалися за допомогою відеозв’язку. У вересні заборону було продовжено на місяць – до 1 листопада.
Агентство «РБК-Україна» писало, що Україна з 1 листопада відновить імпорт електроенергії з Білорусі через дефіцит вугілля на державних ТЕС. За інформацією агентства, починаючи із серпня всі державні ТЕС працюють на мінімально допустимому рівні, із 23 державних блоків працює лише три, а приватні компанії мають навантаження 27–29 блоків щодня. Дефіцит вугілля виник улітку 2021 року через аномально низькі ціни на електроенергію, які не давали змоги ТЕС купувати вугілля, зазначало агентство.