21 июня, 2024 23:20
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"ДТЕК Енерго" вимагає від "Укренерго" спростування звинувачень на адресу компанії

«ТЕС «ДТЕК Енерго» останні три місяці працює понад план, компенсуючи простій державних ТЕС та ТЕЦ. Саме завдяки надзусиллям енергетиків та шахтарів «ДТЕК Енерго» енергосистема продовжує функціонувати в умовах штучно створеної кризи в державній генерації. «ДТЕК Енерго», незважаючи на безпрецедентну кризу та рекордні ціни на енергоресурси, імпортувала у країну понад 300 тис. тонн вугілля, надавши безоплатну підтримку державним ТЕС. Найближчим часом компанія очікує ще на чотири партії вугілля зі США. У той час як держгенерація – нуль», – ідеться в заяві.

Звинувачення у зриві балансування у ДТЕК назвали спробою перекласти відповідальність за ситуацію в енергетиці.

«Компанія сприймає надумані звинувачення системного оператора як частину політичного тиску у відповідь на послідовну та принципову позицію щодо неприпустимості імпорту електроенергії з Росії та Білорусі, і це є спробою перекласти відповідальність за провальну енергетичну політику країни з державних чиновників на енергетиків та шахтарів», – підсумували у пресслужбі.

https://www.facebook.com/DTEKEnergo/posts/248652237288941

Контекст:

Ця заява стала відповіддю на новину, опубліковану «Укренерго» 2 листопада. У НЕК повідомили, що зробили запит на аварійну допомогу Білорусі для балансування енергосистеми, і серед причин ситуації назвали аварійність на ТЕС.

На засіданні 26 травня 2021 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила рішення закрити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі на чотири місяці – до 1 жовтня. Нацкомісія відмовилася обмежувати імпорт на весь рік, як вимагали народні депутати з міжфракційного об’єднання “Чиста енергія“, які долучалися за допомогою відеозв’язку. У вересні заборону було продовжено на місяць – до 1 листопада.

Агентство «РБК-Україна» писало, що Україна з 1 листопада відновить імпорт електроенергії з Білорусі через дефіцит вугілля на державних ТЕС. За інформацією агентства, починаючи із серпня всі державні ТЕС працюють на мінімально допустимому рівні, із 23 державних блоків працює лише три, а приватні компанії мають навантаження 27–29 блоків щодня. Дефіцит вугілля виник улітку 2021 року через аномально низькі ціни на електроенергію, які не давали змоги ТЕС купувати вугілля, зазначало агентство.

Проверьте

Общественная организация "Життя" заявила об угрозе возобновления в Украине рекламы сигарет

По информации членов организации, 9 ноября нардеп от «Слуги народа» Никита Потураев от имени комитета …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *