«Масштаби маніпуляцій на ринку електроенергії вимагають термінових і рішучих дій регулятора. Компанія оцінює постанову НКРЕКП від 2 червня, покликану усунути маніпуляції на ринку, як недостатній крок для припинення схем «торгівлі повітрям», від якої виробники електроенергії зазнають мільярдних збитків», – зазначили в «Енергоатомі».
Компанія закликала Нацкомісію з енергетики повернутися до розгляду пропозицій учасників ринку і збалансувати його роботу. Зараз принципи ціноутворення становлять загрозу для постачання споживачів електроенергією, а також зривають підготовку до осінньо-зимового періоду, до того ж у нинішній ситуації закладено ризики для синхронізації енергосистеми України з європейською енергомережею ENTSO-E.
«В «Енергоатомі» впевнені: щоб досягти цінової стабілізації на організованих сегментах ринку, потрібні набагато більш рішучі дії регулятора. НАЕК «Енергоатом» закликає НКРЕКП повернутися до розгляду поданих учасниками ринку пропозицій», – резюмували в державній компанії.
Контекст:
«Главком» пише, що у травні ціна на оптовому ринку електроенергії опустилася до рекордно низького значення – в окремі дні ціни падали до 43–44 коп./кВт-год.
«Причиною стали махінації групи трейдерів. НКРЕКП офіційно визнала махінації лише 2 червня під тиском Міністерства енергетики. Однак комісія офіційно відмовилася змінювати правила роботи ринку для припинення таких махінацій, обмежившись наміром у ручному режимі слідувати за трейдерами. Усі пропозиції Міністерства енергетики комісією були проігноровані», – зазначає видання.