16 листопада стало відомо, що Федеральне мережеве агентство Німеччини зупинило сертифікацію «Північного потоку – 2». На думку Макогона, це рішення «означає саме призупинку».
«Газпром», можливо, зараз намагається обійти вимоги європейського законодавства та сертифікувати не весь газопровід, а лише частину, яка розташована в територіальних водах Німеччини, – написав Макогон. – Для цього швейцарська Nord Stream 2 AG створить німецьку «дочку», яка, у свою чергу, намагатиметься отримати статус незалежного оператора».
За словами гендиректора ОГТСУ, зараз перед німецьким регулятором стоїть завдання визначити, чи дочірня компанія Nord Stream 2 AG відповідатиме законодавству ФРН та ЄС.
«Долучення ОГТСУ до процесу було дуже вчасним, бо такі кроки «Газпрому» виглядають як юридичні трюки», – наголосив Макогон.
https://www.facebook.com/mcfire76/posts/10159006933794081
Контекст:
Будівництво «Північного потоку – 2» повністю завершено. 8 листопада 2021 року в «Газпромі» заявили, що трубопровід готовий до запуску.
Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають трубопровід загрозою для енергетичної безпеки Європи.
Адміністрація президента США Джо Байдена виступала проти будівництва газогону, проте наприкінці травня 2021 року глава Білого дому назвав «контрпродуктивним» із погляду відносин із Європою введення нових санкцій проти «Північного потоку – 2», оскільки газогін «практично закінчено».
Німеччина та США 21 липня 2021 року повідомили, що уклали угоду щодо газогону «Північний потік – 2», який має з’єднати ФРН і РФ дном Балтійського моря в обхід України. Німеччина обіцяла, що застосує національні санкції проти Росії та закличе до ефективних заходів ЄС, якщо РФ продовжить використовувати газ як інструмент тиску на інші країни або «здійснить подальші агресивні дії проти України».
ОГТСУ повідомив, що Nord Stream 2 AG, якою на 100% володіє російський «Газпром», 8 вересня подала заявку на сертифікацію як незалежного оператора системи передання газогону «Північний потік – 2» у Федеральне мережеве агентство ФРН. До процедури сертифікації допущено державну енергетичну компанію Польщі PGNiG та її німецьке дочірнє підприємство PGNiG Supply & Trading GmbH, а також «Нафтогаз України» та «Оператора ГТС України».
«Немецкая волна» зазначала, що попереднє рішення щодо «Північного потоку – 2» має ухвалити Федеральне мережеве агентство ФРН, а потім свою позицію щодо газогону має висловити Європейська комісія, вона може взяти на вироблення висновку до чотирьох місяців. Після цього у Федерального мережевого агентства Німеччини буде ще два місяці на ухвалення остаточного рішення.
Влада України вважає, що РФ уже почала використовувати «Північний потік – 2» як зброю – Росія обмежує експорт газу до Європи, щоб підвищити ціни, сформувати енергетичну кризу та виправдати запуск газогону, який проходить сертифікацію.