19 мая, 2024 0:03
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Газпром" спустошує сховища в Європі, щоб не нарощувати транзиту через Україну, має втрутитися ЄС – "Оператор ГТС України"

Транзит газу через Україну в липні не збільшився попри зупинку газопроводів в обхід країни, повідомили в ОГТСУ. Середньодобовий транзит через Україну в липні, як і в попередньому місяці, становив 124 млн м³.

Зазначають, що через зупинку маршрутів «Ямал – Європа» і «Північний потік» в липні країни ЄС недоотримали майже 2 млрд м³. «Газпром» використовує заброньовані потужності, але не збільшує постачання попри рекордне зростання цін на газ у Європі і низькі запаси газу.

«Щоб компенсувати європейцям недоотримані обсяги газу та при цьому не нарощувати додатковий транзит через Україну, «Газпром» спустошує свої ПСГ у Європі… Навіть зараз «Газпром» відбирає газ зі сховищ для виконання своїх контрактів. Відповідно, дефіцит газу у ПСГ Європи значною частиною є штучним і не є першопричиною зростання цін», – заявив Макогон.

Він вважає, що «Газпром» має дві мети: підвищення цін на газ і прискорення запуску газопроводу «Північний потік – 2».

«Поведінка «Газпрому» негативно позначається на європейському ринку газу та впливає на економіку всього регіону. На мою думку, у ситуацію має втрутитись відповідний антимонопольний орган Європи. До того ж на таку стратегію російської компанії варто зважати при сертифікації «Північного потоку – 2», – підкреслив Макогон.

«Газпром» і раніше відмовлявся бронювати додаткові потужності для транзиту газу через Україну. Так було з аукціонами на попередні три місяці. Крім того, у липні «Газпром» не став бронювати потужності через Польщу та Україну на річних аукціонах.

Контекст:

30 грудня 2019 року «Нафтогаз» і «Газпром» підписали новий контракт на транзит газу на п’ять років. Мінімально гарантоване прокачування за новим договором «качай або плати» становить 65 млрд м³ газу в перший рік і по 40 млрд м³ у наступні чотири. Український президент Володимир Зеленський зазначав, що в межах п’ятирічного контракту з транзиту газу Україна одержить понад $7 млрд.

У 2020 році через територію України в Євросоюз було транспортовано 55,8 млрд м³ російського газу – це найнижчий показник за сім років, повідомляли 2 січня 2021 року в ТОВ «Оператор ГТС України».

В інтерв’ю «Українській правді», опублікованому 1 березня, тодішній голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв заявив, що компанія готова до припинення транзиту через Україну.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Україна подасть позов до Стокгольмського арбітражу, якщо Росія зупинить транзит газу через українську ГТС.

Макогон повідомляв у квітні, що «Газпром» поступово скорочує транзит газу через Україну – після запуску газопроводу «Турецький потік» транзит до Туреччини, Греції і Болгарії повністю перейшов на нові газопроводи.

Проверьте

Банки можуть заробити на енергоефективності – Yasno

«Енергосервіс – це комплексна послуга, яку надають експерти в галузі енергозбереження. Енергосервісна компанія впроваджує для своїх …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *