7 июня, 2024 2:00
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Газпром" заявив про початок постачання газу в Угорщину і Хорватію "Турецьким потоком"

«Постачання цим маршрутом стали можливими завдяки будівництву нового магістрального газопроводу компанією FGSZ Ltd. на території Угорщини і завершенню розширення в Болгарії та Сербії національних газотранспортних систем, де оператори «Булгартрансгаз» ЄАД і GASTRANS d.o.o. Novi Sad ввели компресорні станції», – зазначили в «Газпромі».

«Оператор ГТС України» повідомив 1 жовтня про припинення російським «Газпромом» із 7.00 постачання газу в Угорщину територією України. Глава української компанії Сергій Макогон наголосив, що Угорщина протягом десятиліть отримувала газ через територію України й українська сторона жодного разу не порушувала зобов’язань.

«Газпром» від сьогодні почав постачання газу в Угорщину газопроводом «Балканський потік» і газогонами Південно-Східної Європи в обхід газотранспортної системи України, повідомило російське агентство ТАСС.

«Турецький потік» – газопровід із Росії до Туреччини через Чорне море проєктною потужністю 31,5 млрд м3 газу на рік. Його також призначено для постачання російського газу в країни Південної та Південно-Східної Європи транзитом через турецьку територію.

Контекст:

У липні цього року стало відомо, що сербська компанія Srbijagas і угорська FGSZ завершили будівництво лінійної частини газопроводу «Балканський потік», яким Угорщина зможе отримувати російський газ в обхід України.

27 вересня угорська державна енергетична група MVM CEEnergy Zrt уклала угоду з «Газпромом» про постачання російського газу на період до 2036 року.

У МЗС України заявили, що здивовані і розчаровані рішенням Угорщини, а також попередили про намір звернутися до Єврокомісії щодо цього. Макогон повідомляв, що транзит газу до Угорщини через Україну можуть повністю припинити, незважаючи на контракт, який діє до 2024 року.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто у відповідь на критику угоди звинуватив Київ у «втручанні» у внутрішні справи Угорщини, тому що не вважає постачання російського газу політичним питанням. Він заявив, що «глибоко обурений рішенням українського уряду оскаржити цю угоду в Європейській комісії».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба після цього назвав ударом дії Будапешта. Київ і Будапешт мають розглянути шляхи для подальшої співпраці у сфері енергетики і виробити «оптимальні рішення для нейтралізації загроз цієї угоди», вважають у МЗС.

У Єврокомісії вирішили перевірити, чи дотримано в умовах газового контракту правил ЄС.

Проверьте

Лабазюк, Заболоцький, Воробей. "Главком" проаналізував, хто у владі захищає агрохолдинги від податків

«Це розуміють усі фахівці. Навіть головний лобіст проєкту №5600, голова комітету з фінансів, податків та …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *