16 мая, 2024 5:50
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Газпром" знову відмовився бронювати додаткову потужність для транзиту газу через Україну

Про це, посилаючись на дані системи бронювання Regional Booking Platform, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна» 27 липня.

Компанія «Оператор ГТС України» виставляла на аукціон 63,7 млн м³ додаткових транзитних потужностей, вони залишилися повністю незатребуваними.

«Газпром» і раніше відмовлявся бронювати додаткові потужності для транзиту газу через Україну. Так було з аукціонами в попередні три місяці. Крім того, у липні «Газпром» не став бронювати потужності через Польщу й Україну на річних аукціонах.

Це відбувається попри ремонти на головних експортних магістралях «Газпрому» – трубопроводі «Північний потік» і «Ямал – Європа», зазначає агентство. Російський монополіст компенсував випадний транзит добором газу зі сховищ у Європі, але не став бронювати додаткові потужності в України.

Глава ОГТСУ Сергій Макогон повідомляв у квітні, що «Газпром» поступово скорочує транзит газу через Україну – після запуску газопроводу «Турецький потік» транзит до Туреччини, Греції і Болгарії повністю перейшов на нові газопроводи.

Контекст:

30 грудня 2019 року «Нафтогаз» і «Газпром» підписали новий контракт на транзит газу на п’ять років. Мінімально гарантоване прокачування за новим договором «качай або плати» становить 65 млрд м³ газу в перший рік і по 40 млрд м³ в наступні чотири. Український президент Володимир Зеленський зазначав, що в межах п’ятирічного контракту щодо транзиту газу Україна одержить понад $7 млрд.

У 2020 році через територію України в Євросоюз було транспортовано 55,8 млрд м³ російського газу – це найнижчий показник за сім років, повідомляли 2 січня 2021 року в ТОВ «Оператор ГТС України».

В інтерв’ю «Українській правді», опублікованому 1 березня, тодішній голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв зауважив, що компанія готова до припинення транзиту через Україну.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Україна подасть позов до Стокгольмського арбітражу, якщо Росія зупинить транзит газу через українську ГТС.

Проверьте

Вітренко припускає, що "Нафтогаз" міг зазнати збитків на суму понад 100 млрд грн

«Зараз іде дискусія з приводу відображення у звітності за півріччя двох проблем, які були і …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *