18 мая, 2024 0:43
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Херсонський кавун" і "Мед Закарпаття". Мінекономіки допоможе зареєструвати історичні назви продуктів для визнання в ЄС

Сьогодні відбулося перше засідання експертної комісії щодо погодження специфікацій товарів із географічними вказівками.

«Україна має багато унікальних продуктів, які складають окремий нішевий сегмент на ринку і мають додаткову ринкову вартість. Це продукти з чітким географічним походженням. Ми вже направили для включення до європейського реєстру географічних зазначень документи про такі автентичні українські товари, як «Гуцульська коров’яча бриндза», «Гуцульська овеча бриндзя» та «Мелітопольська черешня». Наразі ми розглядаємо ще низку таких товарів, які потребують правової охорони», – сказала заступниця міністра економіки Ірина Новікова.

За її словами, продукти з підтвердженим географічним походженням вважають національним надбанням у країнах ЄС. Україна проводить заходи для одержання продуктів із географічним зазначенням визнання в ЄС. Це дасть змогу українським виробникам дістати доступ до нових ринків збуту.

На засіданні погодили специфікацію таких продуктів:

«Долина Фрумушика» – білі, червоні та рожеві вина, які виробляють із винограду, вирощеного в географічному районі Долина Фрумушика в Одеській області; «Херсонський кавун» – поєднання селекційних досягнень і кліматичних умов Херсонської області, які створили умови для отримання плодів з унікальними смаковими якостями; «Придунайська Бессарабія» – вина, що виробляють із винограду певних сортів, які ростуть в Одеській області; «Ялпуг» – місцевість походження вин навколо озера Ялпуг в Одеській області; «Мед Закарпаття» – особливі якості меду формуються завдяки специфічній медоносній флорі Закарпатської області; «М’ясо баранини Фрумушика» – унікальне м’ясо, отримане з окремих порід овець, які пасуться на території Тарутинських степів в Одеській області; «Закарпатське вино» – вино, яке виробляють із сортів винограду, вирощених на схилах Карпатських гір у Закарпатській області; «Аша-Абаг» – вина, які виробляють із сировини, вирощеної навколо села Шабо в Одеській області уздовж правого берега Дністровського лиману.

У міністерстві повідомили, що після погодження специфікацій відбудеться реєстрація географічних зазначень на національному рівні.

Контекст:

Президент України Володимир Зеленський 10 жовтня 2019 року підписав ухвалений Верховною Радою 20 вересня законопроєкт №123-IX про вдосконалення правової охорони географічних позначень.

В Офісі президента зазначили, що впровадження цього закону «сприятиме адаптації актів національного законодавства до права Європейського союзу, а також виконанню зобов’язань, узятих Україною відповідно до Угоди про асоціацію з Європейським союзом».

Проверьте

Вітренко розповів, яку зараз отримує зарплату в "Нафтогазі", але не уточнив розміру окладу Коболєва

Про це він розповів у інтерв’ю «Радіо Свобода», що вийшло 31 липня. Вітренко коментував інформацію …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *