27 апреля, 2024 16:55
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Їб…нина якась, бл…ть, через нещасне це вугілля". Bihus.info опублікував нові записи переговорів Медведчука про постачання вугілля з окупованих територій

Записи датовано 2014–2015 роками. «І поки влада запевняла, що Україна купувати вугілля у бойовиків не буде, Медведчук уже два місяці вів переговори», – ідеться в сюжеті.

В опублікованих розмовах основними співрозмовниками, імовірно, Медведчука є переважно тодішній заступник глави уряду РФ Дмитро Козак, колишній міністр енергетики РФ Олександр Новак та тодішній помічник президента РФ Владислав Сурков. Також фігурує «міністр оборони ЛНР» Володимир Кононов.

Зокрема, на записах людина з голосом Медведчука говорить Козаку, що Україна купуватиме вугілля у бойовиків через фірму-посередника, яка потім продаватиме вугілля «Центренерго». Він також пропонує постачати з України на окуповані території в обмін на вугілля продовольство. На це в Росії відповіли, що в ОРДЛО потрібні гроші.

Також, за даними Bihus.info, Медведчук переконував Кремль шантажувати Україну дефіцитом вугілля. Крім того, в розслідуванні йдеться, що гроші бойовикам за вугілля з окупованих територій возила Служба безпеки України. Контролював передавання грошей сам Медведчук.

«Після передання грошей бойовики не відправили вугілля в Україну, і перед другим траншем Медведчуку довелося просити Москву вплинути на своїх маріонеток», – ідеться в розслідуванні.

Bihus.info зазначає, що організувати постачання вугілля від «ЛДНР» було непросто. На записах людина з голосом Медведчука скаржиться на це Козаку: «Як хочеш там, так і роби. Мені вже, бл…ть… Я втомився від цього, чесно тобі кажу. Їб…нина якась, бл…ть, через нещасне це вугілля, розумієш. Тут уже люди більше витратили, ніж можуть заробити взагалі апріорі».

Однак, за даними журналістів, Медведчук не тільки займався переговорами, а й заробляв на них, адже в ланцюжку посередницьких фірм брали участь його підприємства – це принесло йому третину мільярда гривень чистого доходу.

У розслідуванні також фігурує п’ятий президент України Петро Порошенко – журналісти вважають, що все відбувалося з його відома. Вони згадують, що президент публічно визнавав наміри купувати вугілля на окупованих територіях, і вважають, що погодитися на це його вмовив Медведчук.

Саме Порошенко в коментарі проєкту під час підготовки випуску підтвердив, що мав намір боротися з віяловими вимкненнями через дефіцит вугілля у країні, зокрема, й у такий спосіб, але підкреслив, що не пам’ятає ні ролі Медведчука в цьому процесі, ні про які компанії могло йтися. Він наголосив, що обговорювали суто «державний інтерес і державні компанії».

Контекст:

Від початку року ЗМІ оприлюднили кілька записів розмов Медведчука, зокрема із Сурковим, який тоді курував участь Росії у збройному конфлікті на Донбасі. Учасники розмов обговорювали також постачання електроенергії з Росії в Україну.

13 травня ЗМІ опублікували запис розмови, яка нібито відбулася у 2015 році між Медведчуком і заступником глави адміністрації президента РФ Володимиром Островенком. На записі обговорювали санкції та обмін утримуваними особами.

Bihus.info 17 травня опублікував першу частину записів розмов Медведчука з російськими політиками і бойовиками. В одній із розмов лідер бойовиків «ЛНР» погрожував знищити колону бронетехніки України, якщо її просування не зупинять. Медведчук у відповідь повідомив йому, що Порошенко, який на той момент обіймав посаду президента України, зателефонував і «сказав, що дав команду повернути колону на Ізварине». Також на записах є розмова Медведчука з його помічником у Донецьку і Луганську Дмитром Дорошенком у червні 2014 року, в якій вони обговорили вимоги терористів для організації переговорів.

24 травня Bihus.info опублікував нові записи, які пояснюють історію отримання Медведчуком української частини нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок».

Представники «Європейської солідарності» стверджують, що оприлюднені записи розмов «злито з Офісу президента» з метою дискредитації Порошенка і його партії.

Медведчук назвав опубліковані записи його розмов провокацією і «фабрикою фейків».

Проверьте

Гривня знову подорожчала щодо долара

Щодо долара курс гривні продовжив зростання і зміцнився на три копійки: з 27,47 грн/$ до …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *