13 июля, 2024 19:56
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Я розумію, яка небезпека від діяльності цих осіб". Данілов розповів, скільки в Україні олігархів і де їх реєструватимуть

«Це буде створення реєстру на технологічному майданчику системи СОТА у вигляді окремого сервісу. У СОТА є три частини: є частина публічна, яка доступна для всього суспільства, там, де відкрита інформація. Є частина СОТА, де документи для службового користування, і є СОТА з грифом «таємно», – розповів Данілов.

Секретар РНБО спростував інформацію, озвучену ним 11 травня 2021 року, про те, що в Україні 13 олігархів.

«Я вам можу розказати: їх набагато більше. Для того аби дати остаточне тлумачення, треба пройти перевірку. Там є критерії, визначені законодавством. Ми на сьогоднішній день попередньо відпрацьовуємо це питання. І я не можу сказати, що буде в результаті. Наше бажання доволі просте: щоб там узагалі нікого не було, щоб вони прийняли відповідні правила, які є в державі, відповідно до закону, тоді буде все добре», – зазначив Данілов.

Він запевнив, що вибіркового ставлення до багатих українців не буде, у питаннях визначення олігархів керуватимуться лише законом та встановленими ним критеріями.

На запитання журналіста, як у РНБО планують визначати політичний та медійний вплив олігарха, Данілов відповів, що звертатимуться до відповідних установ по роз’яснення, не уточнивши, у які саме.

Секретар РНБО переконаний – президент України Володимир Зеленський не використовуватиме реєстру олігархів як політичний інструмент.

«Це неможливо, тому що є 22 член Ради національної безпеки і оборони і кожен зі своєю думкою, кожен зі своїм життєвим досвідом. Якщо ви вважаєте, що Володимир Олександрович сказав, і всі вишикувалися в ряд – це не так», – запевнив він.

Контекст:

Верховна Рада 23 вересня ухвалила у другому читанні законопроєкт Зеленського про олігархів. За документ проголосувало 279 народних депутатів за 226 необхідних. Голосування відбувалося за спеціальною процедурою, без можливості внести додаткові редагування в залі. Зеленський підписав закон про олігархів 5 листопада.

Згідно із законом, олігарх відповідає щонайменше трьом із таких ознак: бере участь у політичному житті; має значний вплив на засоби масової інформації (зокрема, інтернет-ЗМІ); є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб’єкта господарювання, є суб’єктом природних монополій або посідає монопольне (домінантне) становище на загальнодержавному товарному ринку та протягом одного року поспіль підтримує чи посилює це становище; вартість активів перевищує мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб станом на 1 січня відповідного року.

У разі занесення бізнесмена до реєстру олігархів такі рішення ухвалюватиме Рада національної безпеки і оборони (РНБО) йому заборонять брати участь у купівлі об’єктів великої приватизації, фінансувати політичні партії. Крім того, чиновники мають повідомляти про контакти з олігархами, а самі бізнесмени подавати декларацію до Національного агентства з питань запобігання корупції.

11 травня 2021 року секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що під закон про олігархів в Україні підпадає 13 людей. 30 грудня Данілов сказав, що закон має почати працювати до кінця травня 2022 року, тоді, прогнозують, в Україні і назвуть імена перших олігархів.

Згідно з результатами опитування КМІС, майже дві третини українців негативно оцінюють деолігархізацію Зеленського.

Проверьте

В Украине за сутки сделали более 100 тыс. прививок от коронавируса, больше всего – в Харьковской области

«За прошедшие сутки в Украине против COVID-19 было привито 102 580 человек. Из них вакцинированы …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *