28 мая, 2024 21:06
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Метінвест" інвестував $50 млн у будівництво комплексу рудної циклічно-потокової технології на Інгулецькому гірничо-збагачувальному комбінаті

«Комплекс ЦПТ розташований в кар’єрі, являє собою систему підземних і наземних конвеєрів і складається з двох трактів – нового Східного і наявного Західного. Руду добувають у забої, вантажать екскаваторами в автосамоскиди, які доправляють її в перевантажувальний пункт, де руда подрібнюється на великі шматки. Після дроблення система підземних конвеєрів Східного і Західного трактів доставляє руду на поверхню кар’єра, де вона проходить середнє і дрібне подрібнення, а потім вирушає на збагачення. Шлях із 300-метрової глибини до поверхні кар’єра руда долає за 15 хвилин», – розповіли в «Метінвесті».

Генеральний директор Інгулецького ГЗК Олександр Герасимчук повідомив, що це один із наймасштабніших проєктів на гірничодобувних підприємствах групи.

«Перспективна технологія дасть змогу Інгулецькому ГЗК будувати довготривалі плани з видобутку залізної руди. Крім того, підприємство значно знизить навантаження на довкілля за рахунок експлуатації конвеєрного транспорту, використання сучасної аспіраційної установки і скорочення часу роботи двигунів внутрішнього згоряння автосамоскидів. Після запуску комплексу комбінат планує транспортувати з його допомогою близько 40 тис. тонн руди на добу», – зазначив він.

Будівництво комплексу тривало шість років. Тепер усі роботи автоматизовано – це дає можливість контролювати абсолютно всі параметри обладнання, окрім того, на ЦПТ встановлено автоматизовану аспіраційну установку, яка очищає повітря від пилу.

«Запуск комплексу циклічно-потокової технології дає змогу швидше доставляти руду з нижніх горизонтів кар’єра і зменшує використання в роботі автосамоскидів. Маршрут самоскидів скорочується на 10%, що дозволяє знизити собівартість транспортування руди. Крім того, за рахунок екологічно чистого та економічного конвеєрного транспорту в кар’єрі знизиться техногенне навантаження на довкілля, скоротяться операційні та експлуатаційні витрати», – пояснили у пресслужбі.

Генеральний директор групи «Метінвест» Юрій Риженков зазначив, що таку саму технологію планують впровадити й на Північному ГЗК.

«Ми продовжуємо модернізувати транспортну інфраструктуру на гірничо-збагачувальних комбінатах Метінвесту. Найбільший проєкт із будівництва ЦПТ завершено на Інгулецькому ГЗК, а на підході – подібна технологія на Північному ГЗК. Сучасні екологічні комплекси дадуть змогу «Метінвесту» підвищити ефективність виробництва і знизити собівартість сировини, щоб забезпечити конкурентну перевагу нашої продукції на світовому ринку», – розповів Риженков.

Контекст:

Інгулецький ГЗК – одне з найбільших гірничодобувних підприємств України. Спеціалізується на видобуванні і перероблюванні залізистих кварцитів Інгулецького родовища, розташованого в південній частині Криворізького залізорудного басейну.

Комбінат видобуває понад 30 млн тонн залізної руди та виробляє майже 12 млн тонн залізорудного концентрату на рік.

Проверьте

У світі зросли ціни на продовольство. Найбільше подорожчали цукор, рослинна олія й зернові – ООН

За даними ООН, зафіксовано значне підвищення міжнародних котирувань цін на цукор, пшеницю й рослинну олію. …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *