26 июня, 2024 3:14
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Нафтогаз": Містам, де мери думали про енергоефективність, буде легше пройти опалювальний сезон, ніж тим, де займалися популізмом

Щербенко заявив, що до 2014 року Україна купувала газ за найвищою в Європі ціною, але потім зусилля «Нафтогазу» й Кабміну змінили це.

«Звичайно, те, що відбувається зараз на ринку газу, не може не впливати не тільки на Україну, а й на всю Європу. «Газпром» не постачає додаткових обсягів газу, хоча має таку можливість, попит на газ зростає, чим і користується російський монополіст. Вартість газу зростає і становить уже близько $1 тис. за 1 тис. м³», – нагадав він.

У цій ситуації НАК та уряд запропонували споживачам газу довгострокові договори.

«Побутові споживачі будуть отримувати газ за ціною 7,96 грн за м³. Це ціна яка дає можливість «Нафтогазу» працювати беззбитково і навіть інвестувати у видобуток. Що стосується теплокомуненерго – для них ціна за 1 м³ становить 7,42 грн – фактично це ціна, співставна з тією, яка була в минулі періоди», – підкреслив Щербенко.

Директор дивізіону «Теплоенергетика» заявив, що все для підготовки до холодів НАК уже зробила.

«Ми закачали у сховища необхідну кількість газу для того, щоб пройти опалювальний сезон, і дали зручну комфортну ціну для населення», – зазначив він.

Щербенко переконаний, що причин для зростання тарифів немає, оскільки це питання наразі вирішують на місцевому рівні.

«Це дуже важливо, що ціна стабільна, опалювальний сезон ми пройдемо стабільно, а місцеві органи влади повинні долучатися до тієї проблематики, якою вони мали перейматися вже багато років. Містам, де мери раніше думали про своє місто, про енергоефективність, про інфраструктуру, буде легше пройти опалювальний сезон, ніж тим, де міська влада займалась виключно популізмом», – резюмував Віталій Щербенко.

Контекст:

Біржові ціни на газ у Європі вперше встановили рекорд останніх трьох років у серпні, коли перевищили позначку $600 за 1 тис. м³. Поштовх до зростання цін дали результати аукціону, на якому «Газпром» відмовився бронювати додаткові потужності для транзиту через Україну, писало агентство РБК.

Відтоді ціна на газ кілька разів оновила рекорд останніх трьох років і 15 вересня наблизилася до історичного максимуму, який було встановлено в березні 2018 року. Тоді в Європі був холодний фронт «Звір зі Сходу» і вартість газу злетіла до $1 тис. за 1 тис. м³.

10 вересня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що тарифи на тепло й гарячу воду в опалювальному сезоні 2021/2022 не змінюватимуться. Тоді ціна газу на європейському ринку була на рівні $700 за 1 тис. м³.

17 вересня міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов підтвердив, що попри подальше зростання світових цін на газ тарифи на гарячу воду й опалення протягом опалювального сезону 2021/2022 в Україні не зростатимуть.

Проверьте

"Ніяких винятків". Кулеба розповів, за яких умов "Північний потік – 2" не перетвориться на "північну зброю"

Цю позицію Україна доносила партнерам, і вони згодні з нею, додав міністр. «Північний потік – 2» …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *