«НАК «Нафтогаз» отримає шість державних ТЕЦ. І ми вже маємо деякі напрацьовані кейси щодо того, яким чином підходити до модернізації теплоелектроцентралей. Цей підхід можуть взяти й інші виробники теплової енергії», – розповів Шевченко. – У кожному випадку треба розглядати, чи є альтернативне паливо поблизу, чи є можливість перейти на біогаз, біопаливо чи спалювання сміття. Якщо біля об’єктів інфраструктури немає таких джерел, треба дивитися на світовий досвід ефективного спалювання природного газу».
Він зазначив, що за модернізації сектору теплопостачання необхідно максимально враховувати інтереси споживача.
«І потрібна підтримка органів місцевого самоврядування. В першу чергу, у співпраці з ними треба актуалізувати схему теплопостачання міст, визначитися з тепловим навантаженням і модернізацією об’єктів ТКЕ і ТЕЦ у частині інфраструктури та джерел генерації теплової енергії», – заявив Шевченко.
Контекст:
Агентство «Інтерфакс-Україна» повідомляло, що компанії «Нафтогаз Тепло» та «Нафтогаз Трейдинг» зареєстрували у середині серпня 2018 року та 4 вересня вони отримали ліцензії. Роком раніше НКРЕКП видала ліцензію на постачання газу до ДК «Нафтогаз України».
НАК «Нафтогаз України» об’єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни та є монополістом із транзиту газу, його зберігання та транспортування нафти трубопровідним транспортом територією України.
«РБК-Україна» зазначає, що «Нафтогаз Тепло», яка входить до групи «Нафтогаз», із 2019 року виробляє електричну та теплову енергію на Новояворівській та Новороздільській ТЕЦ, а транспортує та постачає теплову енергію до міст Нового Роздолу та Новояворівська.
«Також уряд передав в управління компанії ще шість теплоелектроцентралей – АТ «Дніпровську ТЕЦ», Чао «Миколаївську ТЕЦ», АТ «Криворізьку теплоцентраль», АТ «Херсонську ТЕЦ», АТ «Одеську ТЕЦ», єдиний майновий комплекс ДП «Сєверодонецька ТЕЦ». Ними не лише керуватиме «Нафтогаз», а й вони увійдуть до єдиного майнового комплексу НАК «Нафтогаз України», – пише агентство.