«Замість грошей, кисню та ліків МОЗ надіслало до інфекційних лікарень спеціальні перевірки. Зокрема, така група ревізорів днями навідалась до Миколаївської області. Замість того, щоб рятувати людей, а лікарні нині заповнені майже на 100%, лікарі мають хороводити чиновників, які у розпал пандемії вирішили перевірити дотримання своїх вимог щодо отримання пакетів»,– повідомив політик.
Він вважає, що перевіряльники шукають формальні приводи для відмови у фінансуванні.
«Лікарі інфекційних лікарень досі не отримали фінансування за «ковідними» пакетами, хворих рятують, як можуть: шукають спонсорів, вибивають гроші у місцевої влади, просять рідних допомогти, економлять. Але замість того, щоб забезпечити фінансування та допомогти лікарям, МОЗ їх кошмарить та влаштовує перевірки», – стверджує Шахов.
Співголова «Нашого краю» додав, що причини та напрями перевірок красиво та логічно розписані у документах, але насправді виходить інакше.
«Під час цих перевірок доходить до абсурду – чиновники вказують лікарям, хто з хворих потребує кисневого забезпечення, а хто ні. Або розповідають, що потрібно відключити ті ШВЛ, в яких інструкцію не перекладено українською», – заявив він.
У партії повідомили, що внаслідок такої політики повністю закривають відділення для лікування хворих на COVID-19 Мангуської лікарні у Донецькій області.
«25 жовтня 11 медичних працівників цього інфекційного відділення звільнилися. Вони пішли з роботи через невиплату зарплати. На 11 листопада заборгованість по заробітній платі цьому медзакладу – близько чотирьох мільйонів гривень. «Наш край» вимагає від влади припинити тероризувати ковідні лікарні перевірками, натомість надати їм максимум підтримки. Зокрема: спрямувати кошти на повноцінне забезпечення потреби в кисні; забезпечити виплати 300% надбавок лікарям та персоналу, задіяному у лікуванні ковідних хворих», – заявили у пресслужбі «Нашого краю».
Контекст:
В Україні за добу 15 листопада підтвердили 16 308 випадків коронавірусної інфекції COVID-19. Від коронавірусу померло 838 людей. Це новий абсолютний рекорд смертей за добу від початку епідемії. Останній рекорд – 833 померлих фіксували 9 листопада.
Від початку епідемії в Україні підтвердили 3,2 млн випадків коронавірусу. Померло майже 78 тис. осіб, одужало 2,7 млн хворих.