«В умовах пандемії бізнесу й так доводиться дуже складно. Я вважаю, що зараз не час для додаткових фінансових навантажень. Ми маємо допомагати, а не перешкоджати діяльності. Тому я підтримував відтермінування початку дії закону», – сказав політик.
У партії наголосили, що законодавці дали можливість не використовувати касові апарати у своїй діяльності лише двом категоріям підприємців.
«Пощастило ФОП першої групи. Це ті підприємці, які не мають найманих працівників і здійснюють роздрібну торгівлю за готівку на ринках. При цьому, щоб не встановлювати касовий апарат, щорічний дохід таких підприємців не має перевищувати 1 млн грн. Також окремою постановою уряду дозволили не використовувати касові апарати підприємцям, які здійснюють роздрібну торгівлю в сільській місцевості за умови не перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій у 167 розмірів мінімальної заробітної плати (1 млн 85,5 тис. грн)», – пояснили в «Нашому краї».
Штраф за першу не проведену через касовий апарат операцію становитиме 100% від суми чека, за другу та наступні штрафуватимуть уже на 150%.
«Вартість касових апаратів – 4–20 тис. грн. Але у стінах ВР зараз обговорюється пропозиція щодо відтермінування накладання штрафів на місяць», – зазначили в партії.
Контекст:
Верховна Рада 20 вересня 2019 року ухвалила законопроєкт, який зобов’язує ФОП використовувати реєстратори розрахункових операцій (як звичайні POS-термінали, так і програмні). Норма про застосування РРО фізособами-підприємцями з другої до четвертої групу мала набути чинності з 1 січня 2021 року.
Після акцій протесту ФОП Верховна Рада ухвалила закон про відтермінування касових апаратів. Відповідно до закону, застосування знижених фінансових санкцій за порушення бізнесом окремих вимог закону про використання РРО під час проведення розрахункових операцій було продовжено до 1 січня 2022 року.
У 2021 році підприємці продовжували протестувати, вимагаючи залишити спрощену систему оподаткування, але Рада провалила відповідне голосування. Додаткове відтермінування РРО відмовилася підтримувати монобільшість.
Тож із січня 2022 року платники єдиного податку другої – четвертої груп, які проводять розрахунки готівкою, мають застосовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій.
Кабінет Міністрів зробив виняток щодо використання РРО для підприємств сільської торгівлі.