30 мая, 2024 19:18
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Наш край": Україні потрібно не вкладати $3 млрд в імпорт іноземної продукції, а інвестувати у власну економіку

«Україна фактично підписала меморандум про інвестування в американську економіку $3 млрд. Причому з відсотками, адже банк має отримати прибуток. І вихваляння чиновників цим контрактом наразі виглядають досить дивними. Бо переможним було б, приміром, отримання грошового кредиту на розвиток української економіки. Зокрема тих секторів, які перераховані в меморандумі», – вважає політик.

Водночас протоколу меморандуму з повним переліком товарів і послуг, які збирається придбати Україна, у відкритому доступі немає, підкреслив він.

«Протокол міг би показати, наскільки виправданий цей меморандум. Адже деякі статті та заяви наштовхують на думку, що українська делегація просто підписала «те, що дали підписати», а не відстоювала державні інтереси. Наприклад, як можна погоджуватися на модернізацію та постачання нових локомотивів General Electric на суму $150 млн? У нас немає власних заводів? Їм не потрібні замовлення?» – заявив Приходько.

Він вважає, що така угода тільки поглиблює негативний торговий баланс України зі Сполученими Штатами.

«На даний час Україна і так має негативний торговельний баланс зі Штатами – у 2020 році Україна імпортувала зі США на $1,9 млрд більше, ніж експортувала (імпорт – $2,9 млрд, експорт – $1 млрд). Тепер ми «посилюємо» імпортну частину ще на $3 млрд. І це не межа, бо Ексімбанк не має обмежень щодо можливостей укладання угод про фінансування, що дозволяє в майбутньому розглянути питання про фінансування на суму, яка перевищує сукупну суму в $3 млрд», – пояснив він.

У партії «Наш край» заявили, що наполягають на необхідності підтримки вітчизняної економіки та стимулювання експорту своєї продукції.

«Влада має зосередити зусилля на розвиткові власної індустрії, а не створювати робочі місця для і так більш заможного партнера», – указано в заяві.

Контекст:

У межах візиту президента України Володимира Зеленського до США перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко підписав із в.о. глави Експортно-імпортного банку США Джеймсом Барроусом меморандум про взаєморозуміння.

Угода передбачає співпрацю щодо інфраструктурних проєктів, в сільському господарстві, енергетиці та цифрову економіку.

Сторони планують використовувати середньо- і довгострокові гарантії, а також прямі позики з боку Ексімбанку США для фінансування американського експорту в Україну в обсязі $3 млрд.

Проверьте

"Укрзалізниця" і Мінінфраструктури мають намір із 2022 року підвищити тарифи на перевезення вантажів першого класу

Таке рішення в МІУ пояснюють «скороченням диспропорції між рівнями тарифних класів вантажів і вдосконаленням тарифної політики …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *