Позасудова раптова заборона діяльності трьох українських телеканалів – це «надзвичайна ситуація». Про це повідомив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.
«Українські журналісти, медіа та власники ЗМІ мають право на свободу слова і на професію. І відповідають за свою діяльність. Але відповідальність у межах закону», – заявив він.
Томіленко вважає, що позбавлення доступу до українських ЗМІ без суду і заборона журналістам права на професію – це «наступ на свободу слова».
«Політична належність українських власників зареєстрованих в Україні ЗМІ – не злочин. Рішення української влади є інформаційним вибухом і шокує міжнародні інститути, які займаються захистом прав журналістів і свободою слова», – сказав він.
НСЖУ проінформує про ситуацію Міжнародну федерацію журналістів, Європейську федерацію журналістів, і своїх партнерів – Офіс ОБСЄ з питань свободи ЗМІ.
«Ми засуджуємо фізичні атаки на журналістів в Україні, боремося із системною безкарністю та проти поділу журналістів на «правильних» і «неправильних». У дискусіях журналіст або чиновник – ми завжди на боці журналістів і свободи слова. Звісно, закликаючи колег бути відповідальними», – підсумували у спілці.
Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про санкції проти нардепа від «Опозиційної платформи – За життя» Тараса Козака і телеканалів «112 Україна», ZIK, NewsOne.
Козак придбав NewsOne і «112 Україна» наприкінці 2018 року, ZIK – улітку 2019-го.
За даними програми «Наші гроші», Козак входить до найближчого оточення голови політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народного депутата Віктора Медведчука, який є кумом президента Росії Володимира Путіна. У Нацраді України з питань телебачення і радіомовлення заявляли, що не можуть довести зв’язок цих ЗМІ з Медведчуком.
Зеленський 2019 року заявляв, що Козак і Медведчук – це «одна історія» в контексті володіння українськими телеканалами.
2019 року Козака допитували у справі про тероризм у зв’язку з анонсованим NewsOne телемостом із каналом «Россия 1».