«Я про пенсії турбуюся, але всі свої накопичення тримаю вдома, вони прописані у мене в декларації. Позиція перша: ви пам’ятаєте, що сталося з внесками людей до державного «Ощадного банку» СРСР на початку 90-х років? Вклади пропали, пропало все, що люди накопичували«, – сказав він.
Другою причиною ексміністр назвав те, що найбільший корпоративний фонд серед 63 недержавних пенсійних фондів – у Національного банку України.
«У НБУ, який, за новим законом, може бути держрегулятором, безслідно зникло 900 млн грн. У самих співробітників Нацбанку«, – підкреслив Рева.
Він назвав і третю причину, через яку тримає заощадження вдома.
«Якби ми з вами на 20 років назад повернулися, й у нас була б 1 тис. грн, і ви б стояли перед необхідністю відкласти їх на майбутнє, у вас було б два шляхи. Перший – перевести їх у долари за курсом 5 [грн за долар] – $200, і покласти їх під подушку; або віддати в недержавний пенсійний фонд. Якби ви сьогодні дістали $200, перевели у гривні – отримали б на руки 5600 грн. Але якби ви їх віддали в недержавний фонд, то у вас би сьогодні із цієї 1 тис. грн на руках залишилася 381 грн. Я не раджу людям слухати аферистів, які закликають їх вкладати в недержавні пенсійні фонди», – заявив Рева.
Контекст:У січні міністерка соціальної політики Марина Лазебна говорила, що в Україні планують функціонування двох видів пенсій – солідарної та накопичувальної. Якщо відповідний закон ухвалять, до певного віку українців діятиме тільки накопичувальна пенсійна система. У жовтні 2020 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прогнозував, що за 15 років пенсіонерів у країні буде вдвічі більше, ніж працевлаштованого населення, і держава не зможе платити їм пенсії. У березні 2021 року Лазебна говорила, що Мінсоцполітики працює над збільшенням середніх пенсій в Україні в півтора – три рази. «Пенсійні кошти, накопичені за трудове життя, переходитимуть у спадщину», – сказала міністерка.