30 июня, 2024 1:22
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Ніяких винятків". Кулеба розповів, за яких умов "Північний потік – 2" не перетвориться на "північну зброю"

Цю позицію Україна доносила партнерам, і вони згодні з нею, додав міністр.

«Північний потік – 2» має бути повністю підпорядковано не тільки духу, а й букві Третього енергетичного пакету Євросоюзу… Тільки тоді «Північний потік – 2″ не перетвориться на північну зброю», – сказав Кулеба.

За його словами, РФ зусиллями юристів і лобістів намагається «знайти щілини в європейському законодавстві» та створити особливі умови для «Північного потоку – 2».

Кулеба нагадав, що трубопровід задумували з однією метою – усунути Україну із системи постачання російського газу до країн ЄС, прибравши в такий спосіб стримувальний чинник для агресивних дій РФ на українській території.

Контекст:

Будівництво «Північного потоку – 2», який має з’єднати ФРН і РФ дном Балтійського моря в обхід України, повністю завершено. 8 листопада 2021 року в «Газпромі» заявили, що трубопровід готовий до запуску.

Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають трубопровід загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Адміністрація президента США Джо Байдена виступала проти будівництва газопроводу, проте наприкінці травня 2021 року глава Білого дому назвав «контрпродуктивним» із погляду відносин із Європою запровадження нових санкцій проти «Північного потоку – 2», оскільки газопровід «практично закінчено».

Німеччина та США 21 липня 2021 року повідомили, що уклали угоду щодо газопроводу «Північний потік – 2». Німеччина обіцяла, що застосує національні санкції проти Росії та закликає до ефективних заходів ЄС, якщо РФ і далі використовуватиме газ як інструмент тиску на інші країни або «вчинить подальші агресивні дії проти України».

«Оператор ГТС України» (ОГТСУ) повідомив, що Nord Stream 2 AG, якою на 100% володіє російський «Газпром», 8 вересня подала заявку на сертифікацію як незалежного оператора системи передання газопроводу «Північний потік – 2» у Федеральне мережеве агентство ФРН. До процедури сертифікації допущено державну енергетичну компанію Польщі PGNiG та її німецьке дочірнє підприємство PGNiG Supply & Trading GmbH, а також «Нафтогаз України» та «Оператора ГТС України».

«Немецкая волна» зазначала, що попереднє рішення щодо «Північного потоку – 2» має ухвалити Федеральне мережеве агентство ФРН, а потім свою позицію щодо газопроводу належить висловити Європейській комісії, вона може взяти на вироблення висновку до чотирьох місяців. Після цього в німецького регулятора буде ще два місяці на ухвалення остаточного рішення.

16 листопада стало відомо, що Федеральне мережеве агентство Німеччини тимчасово припинило сертифікацію «Північного потоку – 2». В ОГТСУ припустили, що «Газпром» спробує обійти законодавство ЄС для сертифікації трубопроводу.

Уряд України вважає, що РФ вже почала використовувати «Північний потік – 2» як зброю: Росія обмежує експорт газу до Європи, щоб підвищити ціни, сформувати енергетичну кризу та виправдати запуск газопроводу, який проходить сертифікацію.

Проверьте

Бурба назвал странной информацию Зеленского о "формуле COVID-19". Президент говорил, что ее приносил Бурба

В ходе пресс-марафона 26 ноября Зеленский заявил, что Бурба приносил ему «формулу COVID-19» и предлагал передать …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *