«Зважаючи на те, що обсяг такої програми невеликий, він фактично не впливає. Це не той обсяг програми, який може суттєво впливати на інфляцію, бо 1 тис. грн на людину не зможе суттєво стимулювати і без того високий споживчий попит. Також варто враховувати, що витратити ці кошти можна буде лише на окремі види послуг, які є недозавантаженими зараз і займають дуже незначну частку у споживчому наборі. У нас був розрахунок – до 0,1 відсоткового пункту на показник річної інфляції», – наголосив Шевченко.
Контекст:
15 листопада президент України Володимир Зеленський анонсував виплату 1 тис. грн за вакцинацію проти COVID-19.
В Офісі президента зазначили, що ці гроші не видадуть готівкою. Їх можна буде витратити на певний перелік послуг, що допоможе підтримати бізнес за умов пандемії.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що виплату анонсованої президентом 1 тис. грн профінансують із фонду підтримки підприємництва, яке постраждало від COVID-19.
За його словами, у цій програмі зможе взяти участь приблизно 6 тис. суб’єктів бізнесу. «3 млрд грн спрямовуємо на програму цьогоріч, ще 3 млрд грн – на початку наступного року з можливим розширенням фінансування. Це окрема програма із загального фонду державного бюджету», – писав Шмигаль.
2 грудня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та у цілому законопроєкт №6297 про виділення 8 млрд грн на підтримку бізнесу у «червоних» зонах, ці кошти можуть використати для виплати по 1 тис. грн вакцинованим проти COVID-19 громадянам. Президент підписав закон 8 грудня.
13 грудня стартувало бета-тестування послуги «єПідтримка».
Оформлення віртуальної картки для виплат за вакцинацію безплатне. Зараз до програми входять такі банки: Monobank, «Альфа-Банк», «Укргазбанк», «А-банк», «ПриватБанк» та «Ощадбанк». У Мінцифри повідомили, що цей список розширюватимуть.