«Ощадбанк» планує негайно оскаржити рішення апеляційного суду Парижа про відсутність в арбітражу юрисдикції у справі про відшкодування українському банку $1,3 млрд збитків від анексії Криму. Про це повідомляє пресслужба банку.
«Ощадбанк» вважає таке рішення апеляційного суду з точки зору права помилковим та таким, що суперечить усталеній прецедентній практиці як у Франції, так і в інших європейських країнах», – ідеться в повідомленні.
На думку банку, під час ухвалення рішення Паризький апеляційний суд не врахував особливостей захисту прав інвесторів відповідно до міжнародних угод та їх співвідношення із засобами захисту, які пропонує арбітраж.
У банку додали, що зараз розглядають питання про правильність застосування процесуального законодавства й обсягу повноважень апеляційного суду.
«Ми впевнені, що в наступній інстанції рішення апеляційного суду буде скасовано, та рішення Міжнародного трибуналу від 26 листопада 2018 року щодо відшкодування Російською Федерацією збитків, спричинених анексією Криму, на користь «Ощадбанку» залишиться в силі, як це було зроблено в інших інвестиційних справах за участю Російської Федерації», – підкреслили у пресслужбі.
2015 року «Ощадбанк» повідомив Росію про претензії у зв’язку з незаконним користуванням інвестиціями фінустанови в окупованому Криму та висунув вимогу виплатити компенсацію, у яку входить вартість утрати активів, бізнесу та відсотки.
У січні 2016 року український банк ініціював арбітражний розгляд. Слухання справи відбулося в березні 2017 року.
У листопаді 2018 року Арбітражний суд у Парижі визнав Росію винною в захопленні активів «Ощадбанку» у Криму і зобов’язав її відшкодувати збитки на суму $1,3 млрд. Тоді ж в «Ощадбанку» говорили, що в разі невиконання Росією рішення Арбітражного суду сума боргу щодня зростатиме приблизно на $97 тис.
У серпні 2019 року міністерство юстиції РФ оскаржило рішення Арбітражного суду в Парижі. У жовтні Паризький апеляційний суд відхилив апеляцію.
Апеляційний суд Парижа 30 березня підтримав позицію міністерства юстиції РФ про відсутність юрисдикції в арбітражу за позовом на $1,3 млрд. «РФ вдалося довести, що так звані інвестиції, а саме кримське відділення «Ощадбанку», було створено до 1 січня 1992 року, тобто ще в радянський період, у зв’язку з чим вони не підпадають під дію Угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій», – стверджує мін’юст РФ.