14 августа, 2024 18:17
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Питання мільярдів". Милованов відповів, чи зможе Україна пройти опалювальний сезон

«Одне питання — чи є фізичні ресурси, чи буде можливість купити, придбати ресурси, потрібні для енергетики, для опалення. А інше — скільки це коштуватиме державі і хто за це заплатить. І перше, і друге питання — обидва важливі. У новинах дуже багато говорили, що запаси вугілля невеликі. Ця проблема справді є, але вона під контролем і її буде розв’язано», – сказав він.

Економіст зазначив, що в Україні щороку опалювальний сезон схожий на «героїчну боротьбу» нібито через недостатню підготовку до цього, «але щороку ми проходимо нормально опалювальний сезон».

«Ми маємо можливість нормально пройти й цей сезон. Питання, справді, більш фінансове. Тому що ціни на світових ринках дуже великі і багато залежить від того, чи зростатимуть вони надалі чи стабілізуються. І, звичайно ж, різницю держава згладжуватиме. […] Але знову ж таки питання — наскільки це критично для бюджету? Це не такі великі суми — питання, ну, не знаю, мільярдів. Звучить як дуже багато. Але порівняйте це із сотнями мільярдів, які потрібні на медицину, на оборону, на освіту. Так, ми говоримо зовсім про інші суми грошей», – пояснив Милованов.

Контекст:

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко говорив 13 грудня, що запасів газу в газових сховищах України має вистачити, щоб спокійно пройти зиму. За три дні він визнав, що якщо у лютому в Україні буде два тижні морозів до 15 градусів, то справді будуть проблеми під час проходження опалювального сезону.

17 грудня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що дві теплоелектростанції (ТЕС) і дві теплоелектроцентралі (ТЕЦ) переходять на природний газ через дефіцит вугілля на складах.

8 грудня Служба безпеки України надіслала Кабміну звіт, у якому попередила уряд України про реальну загрозу зупинки ТЕС через дефіцит вугілля. Згідно з документом, станом на 1 грудня на складах було 486,2 тис. тонн вугілля за планового накопичення 2632,7 тис. тонн (відхилення – 2146,5 тис. тонн).

Станом на 16 грудня, за даними Укренерго, запаси вугілля на складах ТЕС становили 447,3 тис. тонн. 6 грудня запаси вугілля становили 414,9 тис. тонн.

Щоб поповнювати склади, Україна щомісяця імпортуватиме від шести до 10 кораблів вугілля морським шляхом, говорив заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма. За його словами, до кінця року на складах буде щонайменше 800 тис. тонн вугілля.

У Міненергетики наголосили, що триває накопичення вугілля на складах. У грудні має надійти орієнтовно 1,95 млн тонн українського та імпортного вугілля загалом. Водночас заплановане споживання прогнозують на рівні приблизно 1,7 млн тонн.

Проверьте

Кадровая катастрофа и пожилые люди: почему бы не воспользоваться опытом Японии? — Дарья Чепак

Советник по политическому маркетингу и коммуникациям Дария Чепак — о решении кадровой проблемы в Украине …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *