30 апреля, 2024 8:24
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"ПриватБанк" незабаром виставлять на продаж – голова НБУ Шевченко

У НБУ очікують, що приватизація «ПриватБанку», якому належить 20% українського банківського ринку, «зацікавить найпрестижніших міжнародних інвесторів, зокрема зі США та Євросоюзу».

У Нацбанку сподіваються, що за п’ять років частка держави на банківському ринку впаде з 55% до 25%. За словами Шевченка, це допоможе українській банківській системі здобути більшу незалежність, а також сприятиме роботі банків «відповідно до ринкових принципів».

Контекст:«ПриватБанк» – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року. Україна докапіталізувала його на 155 млрд грн. Раніше банк належав бізнесменам Ігореві Коломойському і Геннадієві Боголюбову. У грудні 2017 року «ПриватБанк» подав до суду на своїх колишніх власників. Позивачі стверджують, що бізнесмени вивели з банку приблизно $2 млрд, провівши низку незаконних операцій. Колишні власники, зі свого боку, заперечують його націоналізацію. 2019 року суд визнав її незаконною. Національний банк України це рішення оскаржив. Судові розгляди тривають. За даними Міністерства фінансів, 2020 року прибутки АТ КБ «ПриватБанк» становили 25,3 млрд грн – 61,3% прибутку всієї банківської системи України. Глава Мінфіну Сергій Марченко 30 березня повідомляв, що відомство шукає інвестора, який буде готовий фактично керувати «ПриватБанком». «Стратегічна мета Мінфіну – приватизувати «ПриватБанк», – зазначав він. 2 вересня 2020 року Кабмін України схвалив запропоновану Мінфіном стратегію реформування державного банківського сектору. Відповідно до неї, до 2025 року частка держави в банківському секторі має знизитися із 60% до 25%. У 2018 році Кабмін планував скоротити частку держсектору на банківському ринку до 24% уже 2022 року.

Проверьте

54% українців заявили, що протягом останніх двох років їхні матеріальні статки погіршилися – опитування

35,3% опитаних сказали, що не відчули фінансових змін. Водночас 9,1% респондентів стверджують, що протягом минулих …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *