«Правопорушення у сфері оподаткування завдають великих збитків усьому суспільству через недоплачені зарплати, пенсії, субсидії, недофінансовану медицину та інфраструктуру. За даними статистики, кожна п’ята гривня ПДВ, яка сплачується кінцевим споживачем за будь-який товар, вимивається з легального економічного обороту на користь ділків, які займаються шахрайством у сфері оподаткування», – написав Мельник.
Він пояснив, що йдеться про так звані «скрутки» ПДВ, тобто фінансові махінації, які дають змогу підприємству одержувати фіктивний податковий кредит за ПДВ чи навпаки – «продавати» його.
«Тим самим шахраї привласнюють додатковий прибуток за рахунок завдання збитків державі й добросовісним платникам податків. Протидія податковим «скруткам» була визначена одним з основних завдань Державної фіскальної служби під час мого призначення на посаду голови відомства. Перші результати вже є: упродовж перших місяців 2021-го нам разом із Державною податковою службою вдалося зменшити щомісячний обсяг ПДВ-«скруток» більше ніж на 1 млрд грн. Проте зупинятися на досягнутому ми не будемо і продовжимо у взаємодії з іншими органами влади руйнувати шахрайські схеми», – зазначив голова Держфіскальної служби.
https://www.facebook.com/V.Melnik.official/videos/966376577503104/
Контекст:На початку квітня у складі ДФС почав працювати Офіс ефективної взаємодії з бізнесом. Серед його завдань – підтримання діалогу з легальним бізнесом для сприяння розвитку різних галузей української економіки та її детінізації.