Уряд України провів конструктивну зустріч із представниками Міжнародного валютного фонду. Про це прем’єр-міністр країни Денис Шмигаль проінформував у Twitter 14 січня.
«Позиція уряду: ринок газу в Україні має працювати. Але деякі гравці ринку продовжують зловживати становищем, від чого страждають українці. Маємо знайти компроміс, що вже сьогодні захистить людей і допоможе розвитку ринку газу», – написав він.
Від початку січня в Україні тривають акції протесту, пов’язані зі збільшенням комунальних тарифів, зокрема на транспортування газу. Тарифи на розподіл газу зросли майже вдвічі: цього року вартість цієї послуги становитиме приблизно 2 грн за 1 м³ проти 1,2 грн торік. Окрім того, із січня в Україні підвищили тарифи на тепло (середньозважений тариф для 23 генерувальних компаній установлено на рівні 1121,71 грн/Гкал), а також мала подорожчати вартість природного газу. Згідно з тарифами 55 газопостачальних компаній, поточного місяця газ населенню мали продавати за ціною від 6,99 до 10,8 грн за 1 м³.
Акції протесту проводили в багатьох регіонах, зокрема на Прикарпатті, у Полтавській, Харківській, Львівській, Одеській, Чернівецькій, Донецькій, Закарпатській, Херсонській, Чернігівській областях. У деяких населених пунктах протестувальники перекривали дороги.
Президент України Володимир Зеленський поставив уряду завдання терміново розв’язати питання з тарифами на газ для населення.
13 січня уряд вирішив запровадити державне регулювання цін на газ на період дії карантину або до кінця опалювального сезону. У цей період ціна газу для всіх побутових споживачів має становити 6,99 грн за 1 м³.
14 січня міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що держрегулювання ціни на газ ще не ввели, але такими намірами Кабміну стурбовані у МВФ, оскільки Київ у меморандумі з Фондом узяв на себе чіткі зобов’язання, що механізми тарифоутворення мають бути ринковими. За словами Марченка, консультації з представниками Фонду щодо цього питання постійно ведуть із початку тижня, коли місія МВФ повернулася в Україну.