«Те, що знову винесли на розгляд цей незрозумілий проєкт, де збираються обрізати термін експлуатації вагонів – і якісних, і неякісних, усіх, – це призведе фактично до катастрофічних наслідків для «Укрзалізниці». Це створить штучний дефіцит. Це призведе до зростання ставок за користування вагонами. Це ляже тягарем на всіх вантажовідправників. І далі по всьому ланцюжку створення вартості», – переконаний експерт.
Каленков пояснив, що у разі ухвалення такого рішення «Укрзалізниця» буде змушена закуповувати нові вагони, але наразі для неї пріоритетом мають бути інші сфери – оновлення локомотивів та залізничної інфраструктури.
«Саме це збільшить оборотність вагонів, вірніше, поліпшить оборотність вагонів. Саме це дозволить уникнути аварій на лінії тощо, підвищить ефективність роботи «Укрзалізниці», – заявив він. – Вантажні вагони їздять і ще можуть продовжувати їздити. Не потрібно створювати штучний дефіцит і штучну кризу на ринку».
Контекст:
8 жовтня Міністерство інфраструктури опублікувало новий наказ про обмеження строків експлуатації вантажних вагонів залежно від віку. Попередні накази на цю тему відхилила регуляторна служба.
Гендиректор Федерації роботодавців і транспорту України Володимир Гусак заявив, що «Укрзалізниця» і приватні вагонні оператори мають оновлювати свій вагонний парк у межах власних бізнес-планів, без надмірного втручання держави, оскільки набагато важливіший технічний стан вагона, а не його вік.