«Поки що таких рішень немає. Ми й цього року індексували дуже плавно. Не одномоментно, а у прив’язці до індексу споживчих цін і розтягнувши на весь рік. Окремі послуги плануємо навіть, навпаки, стимулювати промотарифами. Наприклад, із туристичними операторами ми говоримо про те, щоб підтримати перевезення великих груп залізницею, установивши знижки на масове резервування залежно від розміру групи», – сказав Перцовський.
За його словами, компанія хоче вийти на гнучкішу цінову політику в пасажирському сегменті.
«Що мається на увазі: поширена практика серед транспортних операторів, коли, чим раніше купуєш квитки, тим вони дешевші, а якщо в останню хвилину – тим дорожчі. Це дасть змогу нам збільшити середню прибутковість, але водночас дати кращу ціну окремим пасажирам, найбільш чутливим до ціни. Як варіант – зробити більше розмежування і за класами. Ще ми працюємо над можливістю зміни ціноутворення у прив’язці до відстаней», – уточнив Перцовський.
Він підкреслив, що вивести пасажирське сполучення на рівень собівартості неможливо.
«Однозначно сьогоднішні тарифи покривають не більше ніж 40–50% вартості залежно від сегмента, десь більше – до 60–70% на окремі класи та маршрути. У передмісті – менше. Водночас це не означає, що тарифи можна і потрібно доводити до 100% покриття. Немає жодної країни світу, де б це працювало. Навпаки, абсолютно скрізь дельта покривається за рахунок так званих публічних договорів, де національний уряд або регіональні органи контрактують важливі соціальні сервіси», – резюмував Перцовський.
Контекст:
«Укрзалізниця» з березня цього року почала підвищувати ціни на залізничні квитки.
«Нарешті питання індексації пасажирських тарифів, які з 2018 року не індексувалися, незважаючи ні на рівень інфляції, ні на курс валют, піднялося до обговорення на державному рівні«, – ішлося в повідомленні компанії.
Агентство «Інтерфакс-Україна», посилаючись на фінансовий план компанії, повідомляло, що у фінплані «Укрзалізниці» на 2021 рік передбачено індексацію тарифів на перевезення пасажирів у внутрішньому сполученні з 1 березня на 2% щомісяця. Додаткові доходи становитимуть 557,9 млн грн.