21 июня, 2024 22:41
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Усі кажуть: "Ні". Шмигаль заявив про спротив пенсійній реформі в Україні

«За 30 років Україна не спромоглася запровадити другий рівень пенсійної системи, накопичувальний рівень. І тут ми можемо проговорити про спротив і небажання змін. Наче всі розуміють, що це треба робити, але коли ми говоримо, як це буде реалізовуватися, хто має за це заплатити, на кого ляже ось цей умовний тягар вкладень у накопичувальний фонд, звичайно, всі кажуть «ні», – сказав він.

За словами глави уряду, «ні» кажуть і бюджет, і бізнес, і люди.

«Але всі цього хочуть і всі розуміють, що це єдиний шлях забезпечити достойну пенсію», – пояснив Шмигаль.

Контекст:

У Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти про запровадження накопичувальної пенсійної системи (депутатський №2683, який підтримує Міністерство соціальної політики, і урядовий №4408).

Законопроєкт №2683 подали до парламенту 2019 року, його авторами є четверо народних депутатів від «Слуги народу». Він передбачає, що всі працевлаштовані громадяни України до досягнення ними пенсійного віку та їхні роботодавці мають брати участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення на паритетних засадах. Планують, що роботодавці платитимуть 2% від розміру заробітної плати працівників, а ті 1%. За бажанням працівника розмір його самостійних внесків може бути збільшено, водночас роботодавець зобов’язаний пропорційно доповнювати внески працівника власними внесками в розмірі до 5% його зарплати. Накопичені в такий спосіб на індивідуальних пенсійних рахунках кошти будуть власністю працівника, а в разі його смерті будуть передані спадкоємцям.

Автори законопроєкту нагадали, що система пенсійного забезпечення в Україні складається із трьох рівнів: перший рівень – солідарна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, що базується на принципах солідарності та субсидування («НВ Бізнес» зазначає, що в цій системі призначають пенсію за віком, за інвалідністю та в разі втрати годувальника); другий рівень – накопичувальна система загальнообов’язкового пенсійного забезпечення, запровадити яку пропонують законопроєктом №2683; третій рівень – система недержавного пенсійного забезпечення, яка базується на засадах добровільної участі громадян.

За даними Пенсійного фонду, усього в Україні понад 11,1 млн пенсіонерів.

За прогнозами уряду, за 15 років пенсіонерів в Україні буде вдвічі більше, ніж працездатного населення, і держава не зможе платити їм пенсії.

У березні міністерка соціальної політики України Марина Лазебна говорила, що її відомство працює над збільшенням середніх пенсій в Україні в півтора – три рази. «Пенсійні кошти, накопичені за трудове життя, переходитимуть у спадщину«, – сказала міністерка.

Проверьте

Міністерка економіки Свириденко повідомила про початок переговорів зі США щодо скасування мит на українську сталь

«Разом із торговим представником США, послом Кетрін Тай і послом України у США Оксаною Маркаровою …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *