22 июля, 2024 15:05
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Відріжемо всяке постачання". Лукашенко нагадав про енергозалежність України

«Я вже сказав публічно нещодавно, коли українець мені поставив запитання на «Большом разговоре«. Друзі, ви будете божевільними, якщо ви зіткнетеся з Росією. І ми будемо не з вами, сказав він. Це означає, що ми відріжемо всяке постачання не тільки ПММ [паливно-мастильних матеріалів] із Росією разом. І електрику».


Контекст:

У травні 2021 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила рішення закрити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі на чотири місяці – до 1 жовтня. У вересні заборону продовжили на місяць – до 1 листопада.

З 1 листопада Україна відновила імпорт електроенергії з Білорусі через дефіцит вугілля на державних ТЕС. Дефіцит вугілля виник улітку 2021 через аномально низькі ціни на електроенергію, які не давали ТЕС змоги купувати вугілля, зазначало агентство «РБК-Україна». 2 листопада в «Укренерго» повідомили, що запросили аварійну допомогу Білорусі для балансування енергосистеми.

8 листопада учасники енергоринку України отримали лист від держпідприємства «Белэнерго«, у якому було вказано про зупинення постачання електроенергії. 9 листопада білоруська державна енергетична компанія «Белэнерго» уточнила, що електроенергію з Білорусі в Україну постачатимуть у межах контракту, підписаного на листопад 2021 року, а попередній лист про зміну умов співпраці було надіслано на адресу конкретних компаній. 22 листопада Білорусь відновила постачання електроенергії в Україну.

25 січня 2022 року в міністерстві енергетики Білорусі повідомили, що надають на запит України аварійну допомогу українській енергосистемі, водночас максимальна електрична потужність становитиме 150 МВт.

«РБК-Україна» у грудні минулого року оприлюднило розслідування, у межах якого оприлюднило копію контракту на постачання білоруської електроенергії до України. Згідно з джокументом, постачання відбувається через арабську компанію Vector Innovation Energy. Цю компанію розслідувачі назвали близькою до лідера фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Давида Арахамії.

Проверьте

Українці витратили вже 2,5 млрд грн виплат за "єПідтримкою". Найбільше – на книжки

«2,5 млрд грн витрачено. Найпопулярнішими напрямами залишаються книжки (885 млн грн), кіно (568 млн грн) …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *