30 июня, 2024 7:22
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Вугілля фізично у порту, але це російський порт". Україна працює над постачанням вугілля з Казахстану морським шляхом – Галущенко

«Над цим працюють. Вугілля фізично у порту, але це російський порт [Тамань]. До питання підключилася казахстанська сторона. Це для них теж проблема, оскільки вони мають зобов’язання перед нами», – сказав Галущенко.

За словами міністра, у «Центренерго» підписали «реальний контракт» на 660 тис. тонн вугілля з Казахстану, які мали надходити залізницею.

«Наскільки я знаю, «Центренерго» сплатило аванс. Сподіваюся, хоча б два кораблі ми у результаті побачимо», – наголосив міністр.

Він додав, що орієнтовно з 24 листопада на «Центренерго» почнуть доправляти вугілля, яке 20 листопада надійшло зі США, в обсязі 60,5 тис. тонн. Водночас Галущенко уточнив, що у цьому випадку вугілля законтрактував «ДТЕК Енерго» як посередник, але сплатила державна генкомпанія.

«Уже половина вугілля розвантажена. Воно піде на Трипільську та Вуглегірську ТЕС «Центренерго»… Ми контролюємо ситуацію з погляду логістики, враховуючи можливості порту та залізниці», – пояснив Галущенко.

Контекст:

Заступник міністра енергетики України Максим Немчинов 15 жовтня попереджав, що для проходження опалювального сезону Україна має додатково постачати вугілля. За його словами, Україна має контракти на імпорт вугілля на $4 млн, на контракти ще на $2 млн очікують до кінця опалювального сезону.

30 жовтня у Міненерго повідомили, що у листопаді цього року Україна імпортуватиме вугілля з Польщі, Казахстану та ПАР, українські компанії вже підписали необхідні контракти.

Галущенко 5 листопада запевнив, що Україна зможе спокійно пройти опалювальний період, незважаючи на те, що РФ зупиняє постачання енергетичного вугілля в Україну та створює штучні перешкоди для імпорту Україною вугілля з Казахстану.

У міністерстві інфраструктурного розвитку Казахстану стверджували, що Росія не блокувала постачання вугілля в Україну, «але є деякі обмеження у зв’язку із завантаженістю інфраструктури з російської сторони».

Запаси вугілля на складах теплових електростанцій енергогенерувальних компаній (ДК ТЕС) України станом на 15 листопада опустилися нижче за 400 тис. тонн.

Увечері 15 листопада президент Володимир Зеленський опублікував відеозвернення, в якому пообіцяв, що браку вугілля в Україні не буде і «держава нікого не залишить без світла та тепла». Він згадав, зокрема, що «крім нашого українського вугілля, буде сім кораблів Panamax, які вже йдуть і прибудуть в українські порти найближчим часом».

Того самого вечора приватна компанія ДТЕК Ріната Ахметова повідомила, що зафрахтувала сім кораблів із вугіллям для забезпечення українських ТЕС паливом. «Президент України Володимир Зеленський відзначив зусилля компанії щодо підготовки до опалювального сезону та забезпечення вугіллям у складних умовах», ішлося у пресрелізі.

Проверьте

Нацбанк вводить в обіг монету "Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла"

Монета присвячена храму, збудованому на початку XVII століття. Після початку російської агресії на Донбасі у …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *