«Інвестиційний клімат постраждав від низки факторів: ретроспективні зміни «зеленого» тарифу, неплатежі виробникам «зеленої» електроенергії, значний накопичений борг, який досі не виплачено. Мало того, тривають дискусії про подальші несприятливі зміни в нормативному середовищі, такі як введення акцизного податку на ПДЕ», – розповів Магалецький.
Він підкреслив, що через дії уряду інвестори зупиняють вкладення у проєкти в Україні.
«З минулого року ЄБРР не зміг почати жодного нового проєкту в енергетичному секторі України. Цю тенденцію необхідно терміново змінити, оскільки поновні джерела енергії є єдиним новим способом для збільшення потужності генерації і єдиним шляхом для майбутнього розвитку», – зазначив представник банку.
Контекст:
Влада в Україні хоче ввести акцизний податок на продаж «зеленої» електроенергії, зараз пропонують широкий діапазон ставки – від 3,2% до 40%, точні цифри ще обговорюють, писала 22 березня «Економічна правда».
2 червня Кабінет Міністрів подав проєкт закону про введення акцизного податку на електроенергію, вироблену з поновних джерел енергії, повідомляє «Обозреватель».
Затримки з виплатами виробникам електроенергії з поновних джерел енергії загрожують подальшому розвитку цієї галузі в Україні, зазначено в ухваленій у середині лютого резолюції Європейського парламенту.
Міжнародна торгова палата звернулася до влади України з вимогою виплатити борги за «зелену» енергію.