15 мая, 2024 17:29
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"За майбутнє": Зростання безробіття свідчить, що уряд не виконав своїх обіцянок

«У травні 2020 року уряд урочисто повідомив про запуск програми зі створення 500 тис. нових робочих місць у 10 галузях економіки. Але зафіксоване офіційною статистикою зростання безробіття свідчить про те, що уряд не виконав своїх обіцянок. Замість обіцяного збільшення кількості робочих місць на 500 тис. за рік 2 млн українців втратили роботу», – ідеться в повідомленні політичної сили.

Головною причиною такої ситуації в партії вважають ігнорування потреб підприємців, які за відсутності адекватної допомоги від держави були змушені погоджуватися на скорочення виробництва і звільнення працівників.

«За останні 15 місяців бізнес втратив до 400 млрд грн. Чи могли допомогти уникнути таких величезних збитків сміхотворні 8000, які видавала ФОП держава? Це повна протилежність ставленню урядів країн ЄС до бізнесу. Там підприємцям надали таку підтримку, за якої вони змогли зберегти робочі місця. До прикладу, сьогодні в Польщі 3,5% безробітних, а в Україні – 10,5%, хоча коронакриза була в обох країнах», – заявили в «За майбутнє».

У політичній силі прогнозують восени нове зростання тарифів і цін, а також загострення проблеми безробіття. Партійці закликали уряд невідкладно відреагувати.

«Необхідно запустити нову стратегію подолання безробіття і запровадити економічні стимули для бізнесу. Насамперед це зниження податків, доступні та дешеві кредити, локалізація виробництва, пріоритетний доступ українських виробників до держзамовлення. Усе це сприятиме створенню нових робочих місць. Безробітні мають отримати гідну роботу», – підсумували в партії «За майбутнє».

Контекст:

Рівень безробіття в Україні в І кварталі цього року сягнув 10,5%, це найвищий показник із 2017 року. Про це йдеться в бюлетені Державної служби статистики України від 24 червня.

У квітні голова служби зайнятості Юлія Жовтяк говорила, що допомогу у зв’язку з безробіттям через втрату роботи в період карантину виплачуватимуть не довше ніж 270 календарних днів.

54,4% опитаних із 27 травня до 1 червня Київським міжнародним інститутом соціології громадян заявили, що протягом останніх двох років фінансове становище їхньої сім’ї погіршилося. Дев’ятеро з 10 респондентів за останній рік стикалися з підвищенням тарифів на комунальні послуги і зі зростанням цін на основні харчові продукти.

Проверьте

Инфекционист Голубовская назвала главный "прокол" вакцинации от коронавируса в Украине

«Подходы к проведению вакцинации и в том числе к лечению разные в странах Европы, США …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *