26 апреля, 2024 22:37
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Забирають гроші і депортують із забороною в’їзду". Експерт розповів про ризики нелегального працевлаштування в ЄС

Він зазначив, що в кращому випадку нелегалів депортують без права в’їзду. У Польщі за роботу без дозволу можна отримати адміністративне, а в Німеччині – кримінальне покарання. Також на кордоні під час виїзду можуть вилучити готівку.

«У Німеччині, наприклад, є випадки, коли в українців на кордоні питають: гроші є? Звідки? Заробив? Усе ясно. Забирають гроші і депортують із забороною в’їзду на кілька років», – пояснив експерт.

Якщо працівник погоджується працевлаштуватися без договору з роботодавцем, то після прибуття може виявити, що реальна робота, оплата, умови праці і проживання не відповідають обіцяним, попередив Тридуб. Експерт додав, що трапляються і нелегальні агентства, які обіцяють посередництво під час пошуку роботи за кордоном, але насправді лише виманюють гроші.

«Вони обіцяють усе вирішити за людину: знайти роботу, оформити документи (робочу візу, запрошення, медичну страховку та інші довідки, тест на COVID-19), вирішити питання з обсервацією (домовитися, вкоротити, обійтися без неї), забезпечити трансфер. І все це за 100, 200, 500 доларів», – розповів він.

За словами експерта, такі агентства пропонують великий спектр варіантів працевлаштування і водночас у них низькі вимоги до знання мов і стану здоров’я претендентів.

Контекст:

У Міністерстві соціальної політики України повідомляли 2019 року, що за кордоном на постійній основі працює понад 3,2 млн осіб. Частина українських «заробітчан» втратила роботу через пандемію коронавірусу і припинення з Україною авіасполучення.

Через карантин, який запровадили через поширення коронавірусної інфекції, в Україні повернулся майже 2 млн трудових мігрантів, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль 22 квітня 2020 року.

Обсяг грошових переказів трудових мігрантів в Україну 2020 року, за даними НБУ, становив $12,121 млрд, це на $200 млн більше, ніж 2019-го, коли мігранти переказали $11,921 млрд.

У Верховній Раді 2019 року зареєстрували проєкт закону про захист трудових мігрантів та боротьбу з шахрайством у працевлаштуванні за кордон №2365. Документ ухвалено в першому читанні 16 червня 2020-го і готують до другого читання.

Проверьте

В Украине есть карантинная усталость, на лето ограничения могут послабить – глава Минздрава

«Да, на летний период [хотят послабить]. Уже есть карантинная усталость, пандемическая усталость. Поэтому когда у …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *